Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Зимско Одржување цена

Барате човек за одржување за зимско одржување? Имаме 11.166 мајстори во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини зимското одржување? За време на зимското одржување, често ги обезбедуваме следните услуги: отстранување на снег, извоз на снег, отстранување на ситници и расфрлање мраз. Цените за одржување на патиштата се околу 13-25 евра на час. Најскапата ставка во зимското одржување обично се 24-часовните служби за итни случаи. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: бришење прашина, заштитна опрема, лопати и други алатки, кои чинат во просек од 10-50 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 11.166. Не барајте повеќе: зимско одржување ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа од нас.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Зимско ОдржувањеПросечни цени

Ниска цена57,20 ден/год
Просечна цена81,84 ден/год
Висока цена110,00 ден/год
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на зимско одржување

За да ја научите точната зимска цена, испратете го побарувачката на нашите заверени професионалци, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категоријата за зима за одржување.

Snowning Snow.193,60ден / год
Подигнување на снег приклучување од патните комуникации.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поднелување на снег приклучување со посипување246,40ден / год
Снег офсет со приклучување со посипување на патните комуникации.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Хемиски супркатор материјал - сол440,00ден / т
Хемиски супстантен материјал - сол за зимско одржување на патните комуникации и патеки.
Заедно
т
Внесете побарувачка
Инерт посипете материјал - strkodrva88,00ден / т
Инертно посипете материјал - Strkodrva за зимско одржување на патните комуникации и патеки.
Заедно
т
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Други Производи и УслугиКолку чинат другите производи и услуги? За други производи и услуги, ние...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?