Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Зимска Градина
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини зимска градина? Често ги обезбедуваме следните услуги за конзерваториумот: дизајн и визуелизација, фокус, столарија и монтажа на конзерваториумот. Цените на застаклената тераса се движат од околу 3 илјади до 15 илјади евра по парче. Најскапиот артикал во конзерваториумот е обично производството на лизгачки зимски градини. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: консултации и вградување промени, постгарантен сервис кој чини во просек 30-60 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.784. Не барајте повеќе: цената на зимската градина, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на зимски градини

За да ја научите точната цена на зимската градина, испратете го побарувачката на нашите докажани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата Зимска градина.

Зимска градина 3 x 4.25 м148 396,67ден / сите
Димензии на стаклена градина (d x w x v) (cm): 295 x 425 x 285-310, висина на ѕидот (cm): 203, рамка материјал: напредни алуминиумски профили.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Алуминиум зимска градина 6,95 x 4.25 m32 298,10ден / сите
Алуминиумската структура е надополнета со покривот на поликарбонат, не-кршењето стакло го проширува животот на целата структура (d x w x v) (cm): 695 x 425 x 285.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Консултација5 237,53ден / сите
Консултации за дизајнирање и инсталирање на зимска градина.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Инсталација1 309,38ден / год
Часовник стапка на зимска градина собранието.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Реновирање и РеконструкцијаКолку чини реконструкцијата и реновирањето? За време на реконструкциите и реновирањето, често...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку чини зимската градина? Зимската градина или конзерваториум е еден начин да се зголеми областа за домаќинство или канцеларија или комерцијален простор. Можно е да се изгради за време на новата градба или како додаток на постоечката куќа или канцеларија. Во зависност од локалната клима и посакуваната употреба, зимските градини може да бидат дизајнирани да бидат соодветни за време на употреба или напротив само за време на умерени сезони. Типови на конзерватории се многу различни и може да има стаклена градина, штит покрив, барака, студио или солариум. Специјализираните добавувачи можат да помогнат во дизајнот на дизајнот или да развијат архитектонски планови или исто така можат да работат со постоечките градежни планови. Градење на зимската градина може да биде едноставна и ефтина според стандарден дизајн со минимални украси, но исто така може да биде ревалориран проект прилагоден со специјализирани прозорци, дистрибуција, греење и друга опрема. Се вели дека зимската градина треба да има зимска градина што е можно пониска, малку влажност на воздухот и треба да биде способна за одржување пријатна температура. Кога градите од основата со употреба на дрво, цемент и одделна инсталација на прозорци, вкупните трошоци на проектот ќе бидат повисоки отколку во случај на инсталирање на алуминиумски префабрики или други материјали. Многу сопственици на куќи се одлучуваат да го имитираат стилот на постоечката куќа во конзерваториумот, па транзицијата кон новиот дел изгледа незабележливо. Повеќе фактори влијаат на зимската градина: Цена по квадратен метар Цената за М2 варира во зависност од внатрешните и надворешните завршетоци, видовите на потребните материјали, цените на архитектонскиот дизајн и главните трошоци. Друг клучен фактор за трошоците за М2 е дали конзерваториумот е изграден за целите на целата година, или сезонска употреба. Најпосакуваниот тип се зимски градини во текот на целата зграда поврзана со главната зграда, или со посебен влез .. Ова обично се електрична врска, инсталирана со климатизација и во некои случаи и дистрибуција. Примери: Стандард зимски градини Изградба: 900 ЕУР по м2 Врвна изградба на сонце: до 1300 евра по м2 Оваа цена може да вклучува скапи материјали и завршувања, подобрувања на занаетчиите (специјализирани ѕидарски, итн.), Отстранување на проблеми (на пример, прекумерно решавање или ископување на темелите). Префабрикуван конзерваториум Цената на професионална зимска градина инсталација е значително пониска од изградбата на нова градба на сајт. При купувањето на префабрикувана зависи цената од употребената материјали, најевтиниот е алуминиум, винилот се наоѓа во средната категорија и најскапиот конзерваториум со дрвена рамка. Други фактори кои влијаат на трошоците за префабрикувани зимски градини вклучуваат видот на прозорецот (двојно, изолирани, итн.) Дали конзерваториумот е поврзан со електрична енергија или техничка сигурност, без разлика дали има едноставен стаклен ѕид на суровите страни или нешто покомплицирано . Собраните сончеви простории можат да чинат насекаде од 1500 до 8000 евра или повеќе, без инсталација. Најдете најсоодветниот снабдувач на градежни услуги во вашето соседство. Во изградбата на темелите на нова зимска градина, или со објаснување за постоечка куќа со пристап до зимската градина, неопходно е да се има подготвен и одобрен градежен проект. Персоналните трошоци за работата на дизајнерот исто така е неопходно да се земат предвид при пресметувањето на целокупната цена на проектот. Дозволи Локалните самоуправи диктираат градежни прописи и за секоја градба на земјиштето е потребно да има дозвола за градба. Градење на зимска градина порта без правилно овластување може - во најлош случај - да доведе до осигурителна компанија која ја отфрла апликацијата ако се случи несреќа или оштетување во овој простор. Покрај тоа, неовластено изградба може да доведе до проблеми во идната продажба во иднина. Трошоците за градење на градежни работи се разликуваат по локацијата. Заеднички фактори за утврдување на трошоците за дозвола се обемот на проектот и вкупната вредност на проектот. Цените на градежните дозволи се движат од 30 до 200 евра, па не заборавајте да го сметате овој износ.
Ажурирано на: Sep 14, 2023