Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Железни Огради
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници

Колку чини фалсификувана ограда? Често ги обезбедуваме следните услуги за фалсификувани огради: фокус, производство, монтажа, сервис. Цените на фалсификуваната бобинка се движат околу 120-430 евра за м2. Најскапиот предмет во оградата од ковано железо е обично производството на атипични огради од ковано железо. Останатите трошоци може да вклучуваат: транспортни и постгарантни трошоци за сервисирање, кои чинат во просек 20-80 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 16.340. Веќе не треба да барате: фалсификувани огради цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на фалсификувани огради

За да ја научите точната цена на фалсификуваните огради, испратете го побарувачката на нашите заверени професионалци, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категорија фалсификувани огради.

Нерѓосувачки челик огради за скали со висина од 900 mm2 412,55ден / М.
Огради од нерѓосувачки челик за скали, хоризонтален кабел за полнење 4xd5, висина 900 mm, прицврстување на подот.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Оградата на тераса и рамни површини со вертикална ребрести полнење, висина до 1200 mm2 807,34ден / М.
Оградата на тераса и прав области, вертикално полнење на ребрести, висина до 1200 mm, алуминиум анодизиран, закотвување на подот, погоден за внатрешни и надворешни.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Скаличка рачка за закотвување на ѕидот789,56ден / М.
Рачка за скали за ѕид пристава, алуминиум енодизиран.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Став оградата, хоризонтална филер, алуминиум анодизиран, висина до 500 mm1 930,04ден / М.
Хоризонтално полнење, алуминиум анодизиран, висина до 500 mm, подлога, погодна за внатрешни работи и надворешни работи.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Изградба и Производство на СкалиКолку чини изградбата и производството на скали? Ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку е оградата од фалсификувани железо? Избави го вашето домаќинство, компанија или комерцијални градежни уметнички елементи, подобра безбедност или препознатлив стил инсталирање на оградата од фалсификувани железо. Оган на Wilio професионалец за работа со метал за да се направи вашата тераса, трем, балкон, внатрешни и надворешни скали или ограда инсталирани нови огради без разлика дали тоа го направи постоечки. Фалсификуван железо е пребарувачки материјал, бидејќи е солиден, обличен, отпорен на корозија и лесно заварени. Иако фалсификуваната железна цврста ,лактилна и издржлива е многу поскапо од другите метални видови и затоа, за разлика од нив, тоа не е најчесто се користи. Цена за фалсификувани огради Просечната цена на оградата од фалсификуваното железо зависи од нејзината големина, поставеност и посакуваната количина на декоративни елементи. Раскажата од фалсификуваното железо е предизвикувачка работа и самиот метал не припаѓаат на евтин материјал. Во резултатот, цената на еден метар оградата од фалсификуваното железо е повисока отколку во случај на други метали како алуминиум. Заедничка употреба на фалсификувани железо вклучуваат огради, огради, декоративни прозорци, внатрешно уредување и многу повеќе. Со оглед на нејзината еластичност, има многу можности за прилагодување кои не се достапни при работа со други метали, па можете да имате специјални порти и уникатни огради. Фалсификувани железо како бизнис експресија стана широко користени во текот на оградата и портата индустрија, многу т.н. "фалсификувани железо" огради и порти е всушност направен од мек челик. Покрај тоа, фалсификуваното железо е потешко и неговата инсталација може да бара повеќе работа. Цена на работа со фалсификувани железо Во зависност од нивото на дизајнирање, прилагодување и инсталација, трошоците за инсталирање на портата или оградата од фалсификуваното железо може да се движат од 100 до 900 евра по метар. Алуминиумски алтернативи за фалсификувани железо Алуминиумските огради претставуваат прифатлива алтернатива на сопствениците на куќи и компании кои сакаат форма на фалсификувани железо, но сакаат поевтино решение. Алуминиум се испорачува во различни завршетоци и сметки и може да се прилагоди, така што тие го имитираат изгледот на парапет од фалсификувани железо. Инсталирањето на алуминиумски огради може да чини 20 евра по метар, во зависност од тоа што дизајнот го избирате. Црн алуминиумски ограден базен Висока 4 метри чини околу 20 на метар, вклучувајќи инсталација и материјали во споредба со висока ограда од 1,2 метри со обем од 60 - 110 метри, чии трошоци се околу 4 000 - 7 000 евра. Во овој опсег на цените, е вклучена инсталација, материјали и транспорт. Одржување на фалсификувани железо Раскажата од фалсификуваното железо е за вашиот дом или друг објект идеална инвестиција. Обезбедете го својот животен век со грижа за вашите внатрешни и надворешни огради за да се грижите. Во случај на надворешни огради од фалсификуваното железо, осигурајте се дека тие се правилно обоени за да се спротивстават на времето и не кородираат. Кога ќе го намалите тоа, облогата е излупена или биста, се грижи за тоа или сами или на огради и железници експерт за да се притисне старата боја, создаде мазна површина и засилена отпорна боја. Внатрешната ограда од фалсификуваното железо може да се заблагодари на регуларните прашински брише од микрофибер изгледа одлично. Користете разредено оцетно раствор или фино сапун измешан со вода за отстранување на акумулираните нечистотии и нечистотија; Избегнувајте хемикалии и трибини кои можат да бидат штетни. Малку превенција ќе осигура дека вашиот парапет ќе изгледа добро цело време.
Ажурирано на: Nov 15, 2023