Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Заварување цена

Барате заварувач за заварување? Имаме 22.356 заварувачи во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини заварувањето? При заварување, ние често ги обезбедуваме следните услуги: заварување, монтажа и површинска обработка на конструкции или индивидуални индустриски машини. Цените за лепење на метал се околу 8-12 евра на час. Најскапата ставка во заварувањето е обично надзорните и надзорните активности во областа на заварувањето. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: тестирање на механичките својства на материјалите, консултации, кои во просек чини 20-90 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.356. Повеќе не мора да барате: цена на заварување, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: ЗаварувањеПросечни цени

Ниска цена37,40 ден/год
Просечна цена42 328,00 ден/год
Висока цена52,80 ден/год
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за заварување

За да ја научите точната цена на заварување работи, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категоријата за заварување.

Метовар286,00ден / метар
Производство на огради, порти, скали, матрици и огради.
Заедно
метар
Внесете побарувачка
Спреј метална површина третман со боење52,80ден / год
Површински третман на метални и неметални материјали (компоненти), оштетени делови од машини и спреј и боја.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Притискање на азот88,00ден / год
Компресија на азот преку додатоци и контејнери за поткопување во азотна бања од D 800 mm и 1000 mm.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Свиткување, снимање лист и сечење CTN машина66,00ден / год
Виткање, виткање и сечење лист Метал 6 мм и макс. 3000 mm.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Металска РаботаКолку чини производството на метал? Во производството на метал често ги обезбедуваме...
Алуминиумско ЗаварувањеКолку чини алуминиумското заварување? Ние често ги обезбедуваме следните услуги во алуминиумското...
Пластично ЗаварувањеКолку чини пластичното заварување? При заварување на пластика често ги обезбедуваме следните...
ТИГ ЗаварувањеКолку чини ТИГ заварувањето? При ТИГ заварување, често ги обезбедуваме следниве услуги:...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?