Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Закрепнување цена

Дали барате провајдер за закрепнување? Имаме 22.317 провајдери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.306 регистрирани професионалци
90.039 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини закрепнувањето? За време на закрепнувањето, ние често ги обезбедуваме следниве услуги: дизајн на вентилација со рекуперација и прелиминарна пресметка на цената, контрола и управување со дистрибуција на вентилациска единица. Цените на контролирана вентилација во просториите се околу 3800-4550 евра за целокупниот систем со рекуперација. Најскапата ставка за закрепнување е обично единицата за вентилација. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: такси за инсталација, транспортни трошоци, кои чинат во просек од 500-600 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.317. Повеќе не мора да барате: цена за закрепнување, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.306 регистрирани професионалци
90.039 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: ЗакрепнувањеПросечни цени

Ниска цена1 157,20 ден/Објект
Просечна цена2 559,92 ден/Објект
Висока цена6 688,00 ден/Објект
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за рекуперација

За да ја научите точната цена на закрепнување, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категоријата за наплата.

Единици за пасивни обновување9 240,00ден / парче
Единици за пасивни обновување (вентилациони единици дистрибуирани како вентрикуларно ниво). Постигнете постојана моќност со минимална потрошувачка
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Активни единици за обновување22 000,00ден / парче
Активни единици за обновување (вентилациони единици дистрибуирани како вентрикуларно ниво). Предноста е ефикасно стекнување на целокупната енергетска енергија на отпадот
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Вклучување на закрепнување.110,00ден / год
Сите активности поврзани со вклучената единица за обновување (вклучување, поставување и обука)
Заедно
год
Внесете побарувачка
Клучни закрепнување33 000,00ден / парче
Тој претставува предлог за соодветни решенија, консултации, советување, избирање на најсоодветната единица и вклучување + започнување на наплата
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: May 15, 2023