Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Водоинсталатерски Услуги цена

Дали барате водоводџија за водовод? Имаме 24.205 водоводџии во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.714 регистрирани професионалци
87.708 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини водоводот? Често ги обезбедуваме следните услуги за водовод: консултации и дизајн на технички решенија, спроведување на жици и тестирање на водонепропустливост. Цените на водоводните работи се околу 20-125 евра по операција. Најскапиот предмет во водоводот е обично подготовката и поврзувањето на жици. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: дихтување, изолација и алат, кои чинат во просек од 10-30 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.205. Повеќе не мора да барате: цена на водовод, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.714 регистрирани професионалци
87.708 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Водоинсталатерски УслугиПросечни цени

Ниска цена88,00 ден/Операција
Просечна цена312,40 ден/Операција
Висока цена550,00 ден/Операција
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на Vodoinstall

За да ја научите точната цена на Waterlocks, испратете го барањето на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категоријата на инсталација на вода.

Цевки од челични цевки77.88ден / М.
Челична цевка на навој поцинкувани беспрекорни, конвенционални, -Кои 11 353. 0, 10 004. 0, заварени, 42 01 42 конвенционални, - 12 343.00 DN 32.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Инсталација на вентили17.6ден / парче
Инсталација на вентили, одлив, плови, празнење, аерација и вентилација, полнење и празнење нагоре 0,6, вентили на дренажа g 3/4.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Отстранување на цевки за челични цевки12.1ден / М.
Отстранување на цевки од челични цевки од повеќе од 25 до DN 40 0.00497 t.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Поправки на вода цевки14.96ден / парче
Поправки на навојната цевка на скршената нишка од фитинзите во таблата.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
ВодоводџијаКолку чини водоводџија? Често ги обезбедуваме следните услуги за работниците во вода:...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?