Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Внатрешни Ролетни
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.521 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат внатрешните ролетни? За внатрешни ролетни, ние често ги обезбедуваме следниве услуги: фокус, дизајн, инсталација, поправка. Цените на внатрешните ролетни и ролетни се околу 20-50 евра по парче. Најскапиот предмет во внатрешните ролетни е обично поставување на електрични ролетни. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: трошоци за испорака, пост-гарантен сервис и резервни делови, кои чинат во просек од 10-80 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 17.443. Веќе не мора да барате: цена за внатрешни ролетни, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на ентериерни ролетни

За да ја научите точната цена на внатрешните ролетни, испратете ја побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во внатрешноста Категорија.

Алуминиум Внатрешни работи Ламела ролетни614,10ден / м2
Внатрешни алуминиумски ролетни, ширина репчиња 18/25 мм, бела боја, без лидерство.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Страниска линија за ролетни, силиконски кабел51,76ден / М.
Странични насоки за ролетни, силиконски кабел.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Алуминиумски внатрешни ролетни со ширина 400 мм811,50ден / парче
Внатрешни алуминиумски ролетни Макс 25, ŠXL 400x500 mm.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Алуминиум Внатрешни ролетни со ширина од 1000 mm1 074,68ден / парче
Внатрешни алуминиумски ролетни Макс 25, SXFL 1000x500 mm.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Внатрешно ЗасенчувањеКолку чини внатрешното засенчување? Често ги обезбедуваме следните услуги за внатрешно засенчување:...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку е инсталација на ролетни? Просечната цена за инсталирање на ролетни е од 110 до 150 € на м2. Вкупната цена ќе зависи од видот на ролетни, големината на вашите прозорци и бројот на прозорци што сакате да ги закчите. Ролевите овозможуваат контрола на внатрешното осветлување заштита од сончеви зраци и заштита на приватноста од странски ставови. Без ролетни ќе треба да ја смените позицијата или да ги преместите седиштата додека сонцето не ја менува позицијата на небото. Ролените и ролетни можат да го решат овој проблем и можеби не е скап проект за подобрување на домаќинствата. Инсталирањето на ролетни, исто така, може да ја зголеми енергетската ефикасност, да помогне во ладење домаќинство и да ги намали трошоците за климатизација. Тие можат да ја намалат бучавата од надворешниот ентериер и да ги заштитат прозорците од механичко оштетување. Историја на професионален инсталатер на ролетни и заштитен може да ви помогне да се осигурате дека вашите нови ролетни се прилагодуваат на вашиот буџет и вашата рамка на прозорецот и може да ви заштеди време и да се грижите. Пред да ангажирате некого, да добиете проценка на цените, бидејќи вашиот проект ќе чини. Цената на инсталацијата зависи од бројот на ролетни, прозорци и метод за инсталација. Цената за внатрешни алуминиумски ролетни е 30-50 € / м2, цената за монтажа на ролетни ролетни е 20-30 € / м2. Отворени алуминиумски ролетни Во прилог на гореспоменатото засенчување на внатрешните простории со зачувана вентилација. Тие исто така се погодни за сите видови на прозорци и балконски врати. Цените на надворешните алуминиумски ролетни по тип на ламела и контрола на дводелниот прозорец од димензии 180 см (ширина) X 150 см (висина) се преместуваат: вкупна склопна цена - рачна контрола, прекинувач за напојување или далечински управувач - 200 € - 530 €. Трошоците за превозот се потребни повеќе од 30 км. Цените се индикативни. Конечната цена може да се одреди со фокусирање и проценка на техничката подготвеност на прозорецот директно на следната локација за инсталација. Цената може да варира од бројот на инсталирани ролетни. Постои разлика ако експерт вградени ролетни во еден - два прозорци во дневната соба или ролетни прилагодени низ куќата или бајт. Најдете во вашето соседство од најдобрите челични инсталација Специјалист благодарение на Wilio и нека вашата цена од индивидуални добавувачи или контактирајте со луѓе во вашата околина, кои имаат ролетни имаат инсталирано и побара од нив да се доживее одреден експерт. Предноста е што тие ќе ви обезбедат бесплатна консултација, ве советуваме со најсоодветниот избор на ролетни. Покрај тоа, обвиненија Некои добавувачи можат да наплаќаат уште една такса за над стандардните високи прозорци или прозорци кои бараат дополнителна опрема. Методи за инсталација Постојат два главни методи за монтирање на ролетни: внатрешно собрание и надворешно собрание. Внатрешните ролетни се инсталирани во рамката на прозорецот за елегантен изглед, додека надворешните ролетни се инсталирани на надворешниот ѕид над прозорецот до полето што ќе излезе преку фасадата надвор од рамката на прозорецот. Ако веќе постои фасада во куќата, капаците се инсталирани. Меѓутоа, во овој случај, леснотијата на прозорецот обично е намалена која лист делумно покрива. Во текот на инсталацијата на надворешните ролетни, соодветно е да се разгледа во фазата на изградба или подобро во фазата на куќата. Инсталацијата на инсталацијата на инсталацијата, ознаките и дупките на дупките, инсталирајте го железницата за водич или друг хардвер и инсталирајте ги ролетни. Која е разликата помеѓу прозорските ролетни и ролетни? Главната разлика помеѓу заследниците и ролетни е нивната форма и функција. Ролевите се прават со Пламела и можат да се отворат на неколку начини, додека ролетни се направени од едно парче материјал и можат да се повлечат или да се повлечат или да се повлечат. За разлика од повеќето ролетни, ролетни можат да создадат апсолутна темнина. Blolet може да се контролира само делумно. Во правилната регулација, надворешните ролетни се недвосмислени победници. Нивните ребра се направени на било која позиција од сончевите зраци и во собата имате доволно дневна светлина. Можете да ги купите сопствените ролетни или да дозволите инсталерот да испорача ролетни кои можат да бидат поскапи. Цената на вашите Windows ролетни ќе зависи од видот, материјалот и дали ќе одлучите да ги наместите ролетни. Главни типови на ролетни Ролените можат да бидат поделени во следните типови: Ламела ролетни Тие имаат хоризонтални ребра кои можат да бидат навалени, обично со користење на ротирачки бол и повлекување и повлекување со кабел. Тие можат да бидат направени од алуминиум, винил, дрво и дрва IMIT. Вертикални ролетни Тие обично се направени од супстанција, имаат голема вертикална ламела и се користат за лизгачки врати и големи прозорци. Вертикалните ролетни се контролираат многу лесно, еден мозок / синџир со поместување на ребрата и втората низа се преместуваат на страна. Електрични ролетни Удобност Употребата на ролетни може да се зголеми со електричен погон и контрола со далечински управувач. Користењето на далечинскиот управувач го поставува наклонот на контролата на светлината и повлекување и повлекување на ролетни. Префабрикувани прозорци ролетни Овие ролетни се барем скапи можности, бидејќи се направени за да се исполнат стандардните прозорци, со водич за водич и кој било друг хардвер што треба да се инсталира. Мир-прилагодени прозорци ролетни се поскапи, бидејќи тие се произведуваат за да одговараат на димензијата на вашиот прозорец и обично се направени од висококвалитетни материјали. Ламела, вертикални и безжични ролетни може да се купат од различни материјали. Популарни материјали вклучуваат: алуминиум, ткаенина, винил / ПВЦ, дрво и дрво имитација. Цената е многу различна во зависност од видот, големината, материјалот и слепиот производител. Евтини ролетни можат да заштедат пари на почетокот, но можеби немаат толку долг живот од оној направен од подобар материјал. Како можам да заштедам пари за инсталирање на вашите ролетни? Наместо да ги намалат трошоците за квалитет, освен за поставување на ролетни користејќи ги следните совети: Елиминирајте ги старите ролетни. Заштедете пари за расклопување на стари ролетни, завеси или оневозможување што ќе треба да го платите инсталерот. Пред купување на ролетни, ги знаете професионалците во ролетни области благодарение на Wilio: повеќето монтери нудат бесплатна проценка. Инсталаторот може да го посети вашиот дом, да понуди решенија врз основа на вашиот буџет и да ви обезбеди совети поврзани со купување на десните ролетни.
Ажурирано на: Nov 15, 2023