Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Вградени Гардероби
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.566 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку се вградените кабинети? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за вградени кабинети: визуелизација, ориентација, производство и монтажа на вграден кабинет. Цените на ролдор ормарите се околу 300-800 евра по парче. Најскапиот предмет во вградените кабинети е обично производство и монтажа на кабинети во нетипичен простор. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: рачки и транспортни трошоци, кои чинат во просек од 10-20 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.271. Не барајте повеќе: цена на вградените кабинети, со нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на вградени кабинети

За да ја научите точната цена на вградените кабинети, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ја секоја услуга во категоријата вградени кабинети.

Инсталација на вградената гардероба со единечна гардероба631,65ден / парче
Инсталирање на вградената единечна гардероба вклучува инсталација на кошници и закачалки.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Монтирање на корпус и полици на вграден плакарот со две врати776,40ден / парче
Инсталирање на корпусот и полицијата на вградената гардероба со две врати, вклучувајќи ги корпите за инсталација и закачалки.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Вграден фустан гардероба5 921,72ден / парче
Вграден фустан гардероба, Šxhrxv 600x600x2620 mm.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Вграден фустан гардероба11 799,58ден / м2
Вграден фустан гардероба без додатоци, кошници и закачалки.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Столар, Производител на МебелКолку чинат услугите на столар? Често ги обезбедуваме следните услуги за столарски...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку е трошокот за гардероба? Недоволната организација за складирање на продавници може да доведе до неуспешни плугови на облека, чевли, ремени, чанти и разни додатоци. Но, тоа не мора да биде така. Можете да постигнете невиден со гардероба конвертирање - само погледнете во вашата совршено средена гардероба и ќе ја најдете облеката во секунда ќе го свикате светот. Сепак, Кабинетот или гардероба значи повеќе од додавање на неколку закачалки, полици и организатори. Можеби ќе треба да ангажирате еден или два професионалци за да ви помогнете. Прво на сите, градител на мебел, а можеби и професионален организатор или станбен дизајнер, кој ќе ви помогне со аранжманот и дизајнот на новосоздадениот простор. Без разлика дали ја реновирате главната гардероба во спалната соба или одлучивте да креирате простор за повеќе облеки во влезната сала, овој водич ќе ви помогне да дознаете се што ви треба за да знаете. Пред сè, што ќе биде вкупната цена за подобрување на вашата гардероба. Што ќе биде цената на обнова на гардероба? Трошоците за обнова на гардероба влијаат на многу фактори: Креирање на кабинет дизајн Дизајнот на вградениот кабинет е особено погоден кога ќе ви дозволите да креирате вграден кабинет со прилагодена боја. Предлогот ќе ви каже како изгледа вашата гардероба или што да се промени на неа. Гардероба големина Цената на гардероба зависи првенствено од големина. Логично - толку е поголем поскапо. Вид на складирање и внатрешна опрема Внатрешната опрема на гардероба е исто така значителен износ вклучен во добиената цена за гардероба. Полици, зафат, прачки за облека, метални организатори - сите влијае на добиената цена за гардероба. Материјал. Цената исто така зависи од употребениот материјал. Кој материјал бил користен за да се направи рамка? Што изгледа гардероба со лизгачка врата? Како резултат на цената на вградениот плакар Како резултат на цената на новиот и поголем вграден плакарот / гардероба (со должина од околу 4 м) може да се движи од 800 до 1500 евра. Секој има други записи за внатрешна опрема и надворешниот изглед на гардероба, па затоа е многу тешко да се процени што ќе биде точната сума на гардеробата. Сепак, многу експерти на Wilio можат да ви кажат награда за дизајнираната гардероба. Ако сакате да ви заштедите буџет и обидете се да не го преминете. Поставениот буџет ве води од игли кои ќе ги презентираат парите во овој случај. Можете исто така да комуницирате со буџетскиот износ на компанијата или професионалец за да се затвори. Благодарение на поставениот буџет, тоа ќе создаде таков предлог кој не го надминува. Ако веќе имате вградена кутија и сакате да го реконструирате - заменете ја лизгачката врата за промена на внатрешната организација на полиците, цената, секако, ќе биде пониска. Дури е можно дека некои модификации исто така можат да бидат само-помагање што ќе заштедите. Конечниот износ може да се зголеми, особено кога ќе одлучите да ги користите услугите на професионален организатор на домаќинството. Домашен организатор ќе ви помогне да организирате сè што имате дома, вклучувајќи го и складирањето на гардероба. Тоа ќе ви предложи системска организација во плакарот, ќе препорача складирање на складирање и ќе предложи начини да ја задржите вашата гардероба во совршен ред. Професионалниот организатор наплатува 20-30 € / час, во зависност од големината на просторот, тешкотијата и дополнителните услуги.
Ажурирано на: Nov 15, 2023