Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Вентилирани Фасади цена

Барате малтер за вентилирани фасади? Имаме 23.218 малтери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку се вентилирани фасади? Често ги обезбедуваме следните услуги за вентилирани фасади: дизајн, визуелизација, производство, монтажа и сервис на вентилирана фасада. Цените на вентилираната фасадна обвивка се околу 50-105 евра за м2. Најскапиот предмет во летниковците обично се просторно вентилирани фасади. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: фасаден материјал, изолација и алуминиумска конструкција, кои чинат во просек од 30-300 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.218. Не барајте повеќе: вентилираните фасади се цената што ја добивате со најдобри зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Вентилирани ФасадиПросечни цени

Ниска цена308,00 ден/м2
Просечна цена542 652,00 ден/м2
Висока цена792,00 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на победничката фасада

За да ја научите точната цена на победничките фасади, испратете го побарувачката на нашите сертифицирани професионалци, така што добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за победнички фасади.

Инсталација на фасадата за поднесување492.8ден / м2
Инсталација на лавината фасада од фасадни плочи на челична еднонасочна структура користејќи теми со вметнување на топлинска изолација од дебелина од 60 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Собрание на лисивната фасада без вметнување на топлинска изолација425.04ден / м2
Инсталација на лавината фасада од фасадни плочи на челична носач една структура користејќи теми без вметнување на топлинска изолација.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Инсталација на ѕидни ѕидови од фасадни керамички елементи на дебелина на топлинска изолација 50 mm387244.0ден / м2
Монтажни ѕидни ѕидови од фасадни керамички елементи на структурата за поддршка на челик со вметнување на дебелина на топлинска изолација 50 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Инсталација на ѕидни ѕидови од фасадни плочи на челична топлинска изолација 60 mm дебелина413.6ден / м2
Монтарни ѕидни ѕидови од фасадни плочи на еднонасочна челична структура за поддршка со теми со вметнување на дебелина на топлинска изолација 60 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Фасади, Изолација на КуќиКолку чини фасадата на куќата и изолацијата на куќата? Често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?