Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Вентилација цена

Дали барате технологија за климатизација? Имаме 16.658 техничари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини клима уредот? Во климатизацијата често ги обезбедуваме следните услуги: фокус, проектирање, набавка и монтажа на клима во станбени згради, мултифункционални згради, производствени хали. Цените за вентилација се околу 270-820 евра по уред. Најскапиот предмет во климатизацијата е обично инсталирање на контролна единица за климатизација. Останатите трошоци може да вклучуваат: транспортни трошоци, сервис, контролен панел, кои чинат во просек од 100-550 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 16.658. Повеќе не мора да барате: цена на клима, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: ВентилацијаПросечни цени

Ниска цена1 157,20 ден/Објект
Просечна цена1 777,60 ден/Објект
Висока цена2 274,80 ден/Објект
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЛиста со климатизација

За да ја научите точната цена на вентилацијата, испратете го побарувачката на нашите заверени професионалци, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ја секоја услуга во категоријата климатизација.

Инсталација на единица за климатизација211,20ден / парче
Монтирање на единицата за внатрешна климатизација за волумен во соба до 50 м3.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Инсталирање на единица за климатизација за волумен на соба до 90 м3440,00ден / парче
Монтирање на внатрешниот ѕид климатик за соба волумен 90 м3.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Единица за климатизација, внатрешна до 90 м37 480,00ден / парче
Единица за климатизација - Внатрешна, ѕид со отстранлива слика на CHL / ONB (1,3-4.0 / 1,3-5,0) kW, за волумен на соба до 90 m3.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Единица за климатизација, внатрешна до 50 м31 760,00ден / парче
Единица за климатизација - Внатрешна, ѕидна монтажа / Бегство (2.0 / 2.3) kW, за соба волумен 50 м3.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Климатизација Колку чини клима уредот? За клима уреди често ги правиме следните услуги:...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?