Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Венецијански Малтер цена

Дали барате венецијански малтер за штуко? Имаме 22.694 малтери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.766 регистрирани професионалци
87.794 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини венецијанскиот штуко? За венецијанскиот штуко често ги обезбедуваме следните услуги: отстранување на стар малтер, нанесување нов малтер со шпатула. Цените на опремата за малтерисување се движат околу 12-33 евра за м2. Најскапиот предмет во венецијанскиот штуко обично е подготовката на површината на преголеми ѕидови. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: шпатула, гипс материјал, кој чини во просек 10-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.694. Не барајте повеќе: цената на венецијанскиот штуко, кај нас ги добивате најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.766 регистрирани професионалци
87.794 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Венецијански МалтерПросечни цени

Ниска цена52,80 ден/м2
Просечна цена113,52 ден/м2
Висока цена145,20 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на венецијански штуко.

За да ја научите точната цена на венецијанската штуко, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, така што добивате повеќе понуди. Погледнете повеќе услуги во категоријата Venetian Stucco.

Површинска услуга7,92ден / м2
Користење на површините на непрекинато бетон или армирано бетон, монолитни и префабрикувани внатрешни ѕидови со поместување на презентацијата на стратегискиот малтер за малтери.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Подготовка на подлогата на ѕидовите11,00ден / м2
Подготовка на внатрешната супстрат на ѕидови со пенетрација под гипс и премази на монолитни премиум префабрикувани или армирани бетонски конструкции.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Профили на малтерисување22,00ден / М.
Профили за малтерисување опремени со специјален малтер за дилатација на пластика, прозорец и врата за дебелина на гипс 9 мм.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Примена на венецијанско снимање10,12ден / м2
Гипс палто, бетонски површини, гипс картон и дрво со еколошки бои со вода (pamakryl во бело за внатрешноста на ѕидот).
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Молерски Услуги, МолерКолку чини сликарската работа и сликарот? При бојадисувањето и молерот често ги...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?