Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Варовно-Цементен Малтер цена

Барате малтер за варовоцементен малтер? Имаме 23.588 малтери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.749 регистрирани професионалци
87.771 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини варовно-цементниот малтер? Често ги обезбедуваме следните услуги за варовно-цементен малтер: површинска обработка и чистење, заработка и нанесување цементен малтер. Цените на сувата гипсена смеса се околу 2-5 евра за м2. Најскапиот предмет во варовно-цементниот малтер е обично машинската апликација. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: мистрија, либела, изнајмување на машина, што во просек чини 10-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.588. Веќе не мора да барате: варовно-цементен малтер цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.749 регистрирани професионалци
87.771 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Варовно-Цементен МалтерПросечни цени

Ниска цена29,92 ден/м2
Просечна цена35 288,00 ден/м2
Висока цена39,60 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторВар-цемент гипс ценовник

За да ја научите точната цена на вар-цементот гипс, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ја секоја услуга во категоријата на малтер на вар-цемент.

Внатрешен ѕид малтер од суви мешавини 10 мм32,56ден / м2
Внатрешни гипс ѕидови од суви мешавини; Лимуцимент Еднослојна дебелина 10 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Внатрешни гипс ѕидови од суви мешавини 15 мм40,48ден / м2
Внатрешни гипс ѕидови од суви мешавини; Лимацемент Еднослојна дебелина 15 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Внатрешни тенок слој гипс ѕидови33,88ден / м2
Внатрешни гипс ѕидови од суви мешавини; Лименоцемент тенка филм дебелина 6 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Внатрешен ѕид малтер 1 мм22,00ден / м2
Внатрешни гипс ѕидови од суви мешавини; Лимноцемент штуко (парична казна) дебелина 1 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
МалтерисувањеКолку чини гипсот? За малтери често ги обезбедуваме следните услуги: таргетирање и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?