Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Урбанистичко Планирање и Користење на Земјиштето цена

Барате просторен планер за урбанистичко планирање и просторно планирање? Имаме 15.645 планери на земјиште во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини урбанизмот и планирањето на користење на земјиштето? Во урбанистичкото планирање и просторното планирање често ги обезбедуваме следните услуги: проектантска работа и стручни совети од областа на просторниот развој, изработка на архитектонски студии, интелигентни решенија „паметни градови“. Цените на услугите за просторно планирање и функционално користење на земјиштето се околу 10 илјади до 50 илјади евра по проект. Најскапата ставка во урбанистичкото планирање и планирањето на користење на земјиштето е вообичаено комплетна услуга во набавката и обработката на плановите за користење на земјиштето. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: совети и обуки за законски измени и дигитализација на материјалот на картата, што во просек чини 500-5000 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 15.645. Не барајте повеќе: урбанистичко планирање и планирање на користење на земјиштето, со нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Урбанистичко Планирање и Користење на ЗемјиштетоПросечни цени

Ниска цена1 672,00 ден/проект
Просечна цена2 402,40 ден/проект
Висока цена3 168,00 ден/проект
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на урбанизмот и просторно планирање

За да ја научат точната цена на урбанизмот и територијалното планирање, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во урбанизмот и територијалното планирање.

Урбани студии2,20ден / м2
Урбана студија која се состои од цртежи на ситуација на решена територија.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Фокус на постоечката состојба13,20ден / м2
Фокусот на постоечката состојба на зградата или просторот, донесување документација.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Консултација660,00ден / сите
Територијално планирање консултации.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Совети154,00ден / год
Консултант за просторен развој - Часовна стапка.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Архитектура, АрхитектКолку чини архитект? За архитектура и архитекти, ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?