Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Цигларство, Циглар
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.621 регистрирани професионалци
93.540 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку работи ѕидањето? За време на ѕидарските работи често ги обезбедуваме следните услуги: бетонирање, изградба на потпорни ѕидови, ролетни. Работничките се околу 10-15 евра на час. Најскапиот предмет во ѕидарската работа е обично поставување на поплочување и поплочување. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: завршна работа, чистење по завршување на работата, тули, блокови, поплочување, бетон, машина за спојување, кои чинат во просек од 5-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 25.086. Не мора повеќе да барате: масон цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на Murárske и Mura услуги

За да ја научите точната цена на ѕидарски и ѕидарски услуги, испратете го барањето на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на ѕидарски работи, Мејсон.

Стол полнење ѕидови5 088,30ден / м3
Пресметување на ѕидовите за полнење од изгорени целосни тули на вар-цементни малтерски димензии 290x140x65 mm.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
120,56ден /
summary
create demand
103,93ден /
summary
create demand
151,17ден /
summary
create demand
113,38ден /
summary
create demand
113,38ден /
summary
create demand
831,45ден /
summary
create demand
Керамички превод447,42ден / парче
Керамички превод Niosný опремени во малтер кревети со ширина 115 mm, висина 65 mm, должина 1000 mm.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Термички изолација обложување ѕидови од минерални материјали1 359,80ден / м2
Термички изолација обложување ѕидови на минерални неспоредливи плочи, вклучувајќи зајакнување слој со сврзување, 600x500 mm дебелина 50 mm дебелина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поломонтоун таванот од керамички греди и керамички тавански инсерти3 202,12ден / м2
Поломонтоун таванот од керамички греди и керамички таванот внесува висина над 100 до 150 mm, со поддршка и касирање на просторот помеѓу вметнувањата на таванот (без преоптоварено), лесно поставување на 1500 mm греди.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
74,83ден /
summary
create demand
113,38ден /
summary
create demand
113,38ден /
summary
create demand
37,79ден /
summary
create demand
274,38ден /
summary
create demand
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Градежни РаботиКолку чинат градежните работи? За време на градежните работи често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: Nov 15, 2023