Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Цементна Ферманка цена

Дали барате цементни кошулици? Имаме 23.625 сликари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини цементната кошула? За цементни кошулици често ги обезбедуваме следните услуги: мерење на објекти и пресметка на потребниот материјал, обработка на подлогата, дупчење, нанесување на цементна кошула, финална обработка. Цените на цементниот слој се движат околу 7-8,5 евра за м2. Најскапиот предмет во цементните кошулици е обично производството на цементна кошула. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: шпатула, либела, електрична мешалка, гумичка, кои чинат во просек од 10-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.625. Не барајте повеќе: цена на цементна кошула, со нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Цементна ФерманкаПросечни цени

Ниска цена30,80 ден/м2
Просечна цена34 452,00 ден/м2
Висока цена37,40 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦемент Ценовник

За да ја научите точната цена на цементни екрани, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на цементни фермави.

Цемент ѓубриња од суви мешавини88,00ден / м2
Цемент 'рбет од суви мешавини од 20 MPa притисок, дебелина 10-70 мм
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Лиење место176,00ден / м2
Цемент 'рбет од суви мешавини на притисокот од 25 MPa погоден како сливна рампа, дебелина 3 - 150 mm
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Зајакнување12,10ден / м2
Работа мрежа вметнете во цементен сад или мазанин со галванизирана жица површина
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Саморазбилен згрутчување.66,00ден / м2
Цемент само-лук од суви мешавини 20 MPa дебелина 3 - 20 mm
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
ЕстрихКолку е мрестот? Често ги обезбедуваме следните услуги за естриси: консултации, консултации,...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?