Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Третман на Дрво цена

Барате столар за обработка на дрво? Имаме 25.530 столари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини обработката на дрвото? Кога обработуваме дрво, често ги обезбедуваме следните услуги: обработка и лакирање на градинарски мебел, огради и греди. Цените на заштитна импрегнација или заштита на дрво со лак се околу 5-15 евра за м2. Најскапиот предмет во обработката на дрво е обично обработката на цврстото дрво. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: лак, масло, четка, шмиргла, плочка, кои чинат во просек од 5-15 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 25.530. Не барајте повеќе за вашата цена: обработка на дрво, ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа од нас.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Третман на ДрвоПросечни цени

Ниска цена74,80 ден/год
Просечна цена91,30 ден/год
Висока цена110,00 ден/год
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за обработка на дрво

За да ја научите точната цена на третманот со дрва, испратете го побарувачката на нашите сертифицирани професионалци, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата дрвен третман.

Површински премази на столарија структури13,64ден / м2
Еднокатна обвивка на столарија конструкции со површинска импрегнација против дрвени инсекти, габи и мувла.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Гипс палто и бетонски површини13 464,00ден / м2
Двослоен слој од гипс, бетонски површини, гипс картон и дрво со боја на животната средина со вода (перат латекс палто).
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Гипс палто, бетонски површини, гипс картон и дрво со акрилни еколошки бои со вода10 032,00ден / м2
Гипс палто, бетонски површини, гипс картон и бои на дрво еколошки раздорна вода акрилик универзален сингл
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Ѓаволска заштита пред да ја гризе играта5,28ден / м2
Ѓаволна заштита пред да го гризе заштитник за домашно милениче, хемиски слој или спреј, во авион или на падина до 1: 5.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Молерски Услуги, МолерКолку чини сликарската работа и сликарот? При бојадисувањето и молерот често ги...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?