Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Транспорт на Материјали цена

Дали барате носител на материјали? Имаме 19.176 оператори во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.712 регистрирани професионалци
87.704 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини транспортот на материјалот? При транспорт на материјал, ние често ги обезбедуваме следните услуги: транспорт на градежни материјали, мебел и преголеми стоки. Цените за превоз се околу 1,25-2,10 евра за км. Најскапата ставка во транспортот на материјали е обично прекуграничниот транспорт. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: опрема за влечење, ремен за затегнување, утовар и истовар на стока, кои чинат во просек од 20-150 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 19.176. Не барајте повеќе: транспорт на материјали, најдобри зделки и квалитетна работа со нас.

Исто така види:Услуги
32.712 регистрирани професионалци
87.704 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Транспорт на МатеријалиПросечни цени

Ниска цена5,50 ден/км
Просечна цена7 172,00 ден/км
Висока цена9,24 ден/км
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на материјали

За да ја научите точната цена на материјалниот транспорт, испратете го побарувачката на нашите сертифицирани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категоријата материјален транспорт.

Вчитување и растоварање132.0ден / год
Вчитување и растоварање на градежен материјал
Заедно
год
Внесете побарувачка
Транспорт на рефус и градежни материјали7.48ден / км
Цена на превоз на рефус и градежни материјали на градилиште до 12.000 кг
Заедно
км
Внесете побарувачка
Мешан отпад704.0ден / т
Мешани отпадоци од згради и уривање
Заедно
т
Внесете побарувачка
Бетонски мешавини, тули, плочки, плочки и керамика220.0ден / т
Преземање на градежен материјал кој содржи бетонски мешавини, тули, плочки, плочки и керамика
Заедно
т
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Транспорт, Курирски УслугиКолку чини транспорт, испорака и курир? Во транспортот, транспортот и курирските услуги...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?