Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

ТИГ Заварување цена

Дали барате заварувач за заварување со тиг? Имаме 21.062 заварувачи во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.780 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини ТИГ заварувањето? При ТИГ заварување, често ги обезбедуваме следниве услуги: компактен и тенок заварен спој, целосно повторно заварување, заварување на нерѓосувачки челик, легури на алуминиум-никел, како и тенки листови од алуминиум и нерѓосувачки челик. Цените на заварувањето со две раце со помош на волфрамова електрода се околу 9-14 евра на час. Најскапиот предмет во ТИГ заварувањето е обично заварувањето на орбиталните цевки. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: дополнителна површинска обработка, консултации, кои во просек чини 30-100 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 21.062. Не барајте понатаму: цена на заварување ТИГ, ги добивате најдобрите зделки и квалитетна работа со нас.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.780 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: ТИГ ЗаварувањеПросечни цени

Ниска цена37,40 ден/год
Просечна цена42 152,00 ден/год
Висока цена48,40 ден/год
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за заварување TIG

За да ја научите точната цена на TIG заварување, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за индивидуални услуги во категоријата TIG заварување.

Заварување Tig.52,80ден / год
Компактен и тенок заварен заеднички, комплетна превенција, заварување од нерѓосувачки челик, алуминиум и никел легури, како и тенки листови од алуминиум и нерѓосувачки челик.
Заедно
год
Внесете побарувачка
TIG заварување - големи области44,00ден / год
Заварување големи области со две раце заварување со користење на волфрам електрода (TIG).
Заедно
год
Внесете побарувачка
Консултација88,00ден / сите
Консултации за материјално заварување TIG.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Совети66,00ден / год
Совети за заварување материјал TIG технологија.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
ЗаварувањеКолку чини заварувањето? При заварување, ние често ги обезбедуваме следните услуги: заварување,...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?