Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Темелна Плоча, Градење Темели
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.499 регистрирани професионалци
91.984 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини темелната плоча? Често ги обезбедуваме следните услуги за темелна плоча и изградба на темел: разграничување на темелите на семејна куќа од геодет, ископ на горниот слој на почвата со багер, означување на ленти за темели, ископување на ленти за темели. Цените на темелите за зградите се околу 60-110 евра за м2. Најскапиот предмет во темелната плоча и конструкцијата на темелите е обично производство и бетонирање на ленти за темели. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: инсталација на транзиции за комунални услуги, кофражни, кофражни, кои чинат во просек од 1500-3800 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.648. Не барајте повеќе за вашата основа, табла за темели, изградба на темели, ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа од нас.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на основни плочи и основни објекти

За да ги научите точната цена база одбор и база згради, испратете го барањето на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категорија База плоча, основа структура.

Бетон4 133,28ден / м3
Бетонски основни плочи Обична класа C 16/20.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Бетонски основи на основа4 080,91ден / м3
Бетонски основни ремени обична класа C 16/20.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Долг.545,58ден / м2
Преклопни ѕидови вертикални или наведнати (пренасочени) план поглед на директни или завиткани, во лабава или нападнат јами, младоженци, шахти, вклучувајќи можни дефицити.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Зајакнување68 960,81ден / т
Зајакнување на основни плочи од бетонски челик B500 (10,505).
Заедно
т
Внесете побарувачка
3 835,71ден /
summary
create demand
1 353,78ден /
summary
create demand
2 068,27ден /
summary
create demand
10 341,36ден /
summary
create demand
10 341,36ден /
summary
create demand
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Градежни РаботиКолку чинат градежните работи? За време на градежните работи често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку е конкретна основа? Просечните трошоци за бетонска основа се движат од околу 60 евра / м2, вклучувајќи работа. Цената влијае на тоа во која област живеете какви давачки ги наплаќаат добавувачите и степенот или наклонот на земјиштето на кое ќе биде поставено основа. Бетонот е изработен од песок, чакал, вода и цемент, кој се базира на вар и служи како врзивно средство. Бетонот може да се измеша на изградбата, транспортирана со камион или истурете на место користејќи систем со кран кој е опремен со пумпа. Добавувачот исто така ќе ги вклучува трошоците за истурање на бетонска основа за да се создаде понуда за понуда. Многу различни фактори кои влијаат на вкупните трошоци за поставување на бетонска основа за нова куќа или зграда. Областа област е една од најголемите. Трошоци за ориентација за бетонска основа врз основа на просек: 100 м2: 6000 евра 200 м2: 12000 евра 300 м2: 18000 евра 500 м2: 30000 евра За да започнете со, препорачуваме да влеземе на Wilio истрага и да се најде околу бетон со најдобар рејтинг. Што е вклучено во вкупните трошоци за бетонска основа? Вкупните трошоци за поставување на бетонска база не само што ќе вклучуваат трошоци и материјални трошоци. Кога најблискиот добавувач за поставување на бетонски бази, која било од следниве услуги и додатоци може да бидат вклучени во вкупниот број: Тестирање на почвата или одводнување на бетон Подготовката на бетонот обично се започнува со тестот за почва за да се одреди најдобрата мешавина на бетон и се најде колку ископување ви треба. Колку добро вода од заговорот исчезнува и како се движи дождовните води, постојат и клучни фактори. Плановите и цртежите потребни за добивање на градежни овластувања мора да се усогласат со локалните прописи за градба. Ако е потребно ископување Зградата на стрмна површина е посложена отколку во еднакви. Градителот ќе треба да обезбеди основа со подлабока нога или други методи, што претставува повисоки трошоци. Слично на тоа, ако треба да ја балансирате областа на која треба да се побара основа, вкупните трошоци може да се зголемат за неколку илјади евра додека го прошируваат времето на работа неколку дена. Длабочина на базата Длабочината на базата е уште еден клучен фактор за утврдување на трошоците. Видовите на темелите се: Длабоко: тие мора да бидат повеќе вдлабнати повеќе од три метри под површината на земјата Малку: како во стандардни основни плочи кои се состојат од еден слој од бетон истури на рамна површина преку слој од чакал за да се исцеди. Во принцип, подлабоко е основата, толку е поголема нејзината цена, бидејќи ви требаат поконкретни и работа ќе потрае подолго. Кои се видовите на бетонски основи? Постојат два заеднички типа на темели: одбор и блок. И двете имаат различни придобивки во изградбата на земјиштето и можат да бидат засилени со засилување на челик. Иако можете да влијаете на вкупната цена на вашиот проект - особено поради тоа што блок базите понекогаш донесуваат повисока цена на работата - изборот на тип на база треба да ги одреди специфичните потреби на вашиот проект, а не буџетот. Фондациски плочи на бетонот Основната плоча е направена од бетон. Одборот често се поставува на почвата. Вообичаената цена е од 70-120 евра / м2. Трошоците се повисоки ако треба да ги ископате и поставите касетата под градењето или ако изградбата на подрумот што може да се користи како простор за живеење - и двете бараат повеќе ископување, како и други материјали, а со тоа и други трошоци. Бетонски фондови блокови. Бетонски блок или блок од пепел, исто така, може да се користи за изградба на бази. Иако овие два термина се користат наизменично, ова се различни видови на материјали. Коветтон, исто така, има тенденција да биде полесна од бетонски блок и недостасува цврстина на истегнување. Двата вида блока се популарни, бидејќи тие се прифатливи и релативно лесно поставени. Локалните регулативи за градење можат да ја забранат основите со помош на цреша и наместо да бараат употреба на бетонски блок. Трошоците за инсталирање на ѕидот од бетонскиот блок започнува со цена која обично се движи околу 2 евра / блок. Блокови кои имаат појава на природен камен ќе бидат поскапи. Конечната цена ќе зависи од квадратни метри. Како можам да заштедам пари на конкретна основа? Основата на вашата куќа или зграда не е дел од каде што треба да заштедите - особено затоа што игра клучна улога во структурата на вашата конструкција. Сепак, постојат неколку трошоци кои можат да донесат заштеди во основната фаза. Инсталирањето на овие предмети сега може да ве спаси од загриженост и проблеми: - Греење на подно греење - од 11 евра / м2 - базна дренажа - приближно 85 евра / м - Правилно запечатување за да се избегне влага Што треба да прашате пред изнајмување на бетонски бази добавувач? Истурање на бетонски бази за изградба на куќа или друга зграда не е лесна задача. Вработувањето на професионален добавувач ќе помогне да се осигури дека работата е професионално и правилно и ги исполнува барањата на регулативите на локалната градба. Споредете ги цените на повеќе добавувачи во Wilio за да одлучите најдобро.
Ажурирано на: Sep 14, 2023