Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Тапетирање
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини лепењето тапет? При лепење на тапети, често ги обезбедуваме следните услуги: фокус, купување и лепење на тапети по нарачка. Цените на неткаените украсни ѕидни тапети се околу 3-8 евра за м2. Најскапиот предмет за лепење на тапети е обично лепењето на тапети со големи димензии. Останатите трошоци може да вклучуваат: транспортни трошоци, лепак, консултации, кои чинат во просек од 10-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.802. Не барајте понатаму: цена за лепење на тапети, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторСврзување Цена листа на позадина

За да ја научите точната цена на лепење позадини Испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за поединечни услуги во категоријата Врзување позадини.

Поврзување позадини до 3,80 м245,64ден / м2
Врзување Vlions позадини по ѕид висина до 3,80 м.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Врзување Тапи над 3,80 м254,41ден / м2
Врзување хартија позадини на ѕидот над 3,80 м.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Сврзување Самолепливи позадини до 3,80 м293,89ден / м2
Поврзување самолепливи позадини по ѕид до 3,80 м.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзување самолепливи позадини над 3,80 м311,44ден / м2
Врзување самолепливи позадини на ѕидот над висина од 3,80 м.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
1 247,17ден /
summary
create demand
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Молерски Услуги, МолерКолку чини сликарската работа и сликарот? При бојадисувањето и молерот често ги...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Кои се трошоците за влечење на собата? Трошоците за лепење на позадини вклучуваат само нивна лепење, не вклучуваат отстранување на стари позадини и претпоставувам дека ѕидот е во добра состојба и не се потребни прилагодувања. За отстранување на постоечки позадина и ставете нова позадина во средна соба, очекувајте други трошоци. Завршувањето на позадината ќе трае во просек од 1 - 2 дена, во простории кои тешко се одземе или во оние кои имаат потреба од поправка, но позадина може да трае подолго. Индивидуални трошоци за испорака, отстранување и лепење на нови позадини во просторија со површина од 20 m² - Вкупни трошоци: 400 евра (материјали, работна сила, отстранување на отпадот). Како да позади? Позадината не е толку популарна како што беше еднаш, бидејќи насликаните ѕидови од 1990-тите станаа попопуларни, но исто така и самиот Wallpapering почнаа да се враќаат на модата неодамна. Позадина е доста барана работа и износот на работа ќе се разликува во зависност од статусот на ѕидовите и, се разбира, од големината на собата. Ако ѕидовите веќе се извлечени, тогаш тоа обично треба да се отстрани со користење на пароброд и гребење, но понекогаш само треба да позади за стари хартија. Ако ѕидовите се само насликани, тогаш позадина е многу побрзо, дури и ако тие веројатно се потребни за прво да ги исчистат ѕидовите. Некои позадини, исто така, бараат рампа за поубави, особено потенки документи на постарите ѕидови. Сите позадини ќе бараат мазна и чиста површина, така што тие можат правилно да се применат. Позадина соба освежува, но исто така ќе треба да ги вратите други површини како врата и прозорски рамки и панели. Самата врата исто така ќе бара внимание ако тие се насликани, а не природни завршувања. Не заборавајте на таваните, валканиот таван ќе биде до новите позадини и сјае бело дрво изгледа несакано. Ако ги отстраните старите позадини со користење на пареа, подгответе се за многу кондензација. Можеби би било добро да ги отстраните предметите како вашата софа или барем поставена во средината на собата и да ги покриете не влажни или целосно влажни. Подот и теписите исто така ќе треба да бидат опфатени за да бидат заштитени од паста за позадина и било која слика која се изведува истовремено со Wallpapering. Ако ви се случува да користите декораторски услуги, секогаш треба да проверите дали подготвителната работа е вклучена во цената, како што се симнување на целиот мебел. Повеќето сликари и декоратори, всушност, ќе очекуваат сопствениците на куќите да ги пренесат сите мебел и други објекти во центарот на собата, овозможувајќи им лесен пристап до ѕидовите подготвени да започнат со работа. Можете исто така да ја ставите позадината со шише со вода и скрепер. Користете шише со спреј со истите дела на топла вода и бел оцет и спреј на позадина. Нека впие и да почне гребење. Ако сеуште имате потешкотии, повторете го спреј. Ако немате спреј, вие ја намалувате хартијата со сунѓер, можете да користите кофа. Овој метод ќе чини помалку и често работи како и пареа без оштетување на малтери. Тапирањето се чини дека е една од тие работни активности кои луѓето имаат талент. Ако никогаш не сте го направиле, изгледа многу полесно отколку што навистина е да се постигне совршена површина и има многу пречки кои можат да се расипат, така што тие ќе останат на новите позадини и неодговорни обрасци. Снимањето е вештина која бара одредена практика и особено трпеливост. Се разбира, тоа е работа што можете да го направите дома ако имате потребните знаења. Сепак, тоа може да биде неефикасно ако се обидете да позадина ако не сте сигурни за вашите вештини, позадини се скапи и ќе ги користите многу повеќе за проблеми! Врзувањето на позадината со шема е уште покомплицирана, бидејќи моделот е потребен за да се усогласат од еден појас на другиот, кој често води до голема загуба за да се добие сè. Ако имате сомнежи, ве молиме контактирајте ги вашите Wilio професионалци и заштедете време и стрес. Се прашувате како да се ослободите од меурчиња на позадина? Најдобар начин да се запре Bubble позадина е во согласност со најдобрите декоратори напредува полека и рамномерно кога ќе се држи до нов лист хартија и измазнување на гуми. Превенцијата е подобра од снимањето на грешките. Кога мазнење на позадина е најдобро да се користи мал притисок сунѓер за да се избегне оштетување на кревка фолија шеми. Но, ако и по зголемената претпазливост сè уште создавате меурчиња, најдобриот начин да се ослободите од нив, ги поддржува иглата додека сеуште е влажен и печатете го воздухот од работ на меурот навнатре. По ослободувањето на воздухот, треба да бидете во можност да го присилите хартијата за да стапите во контакт со ѕидот што потоа се залепи и се суши на работната површина без песни по меурчиња! Позадина наспроти сликањето Сликањето е популарна алтернатива на позадината и може да биде рентабилен начин речиси на секој ѕид. Но, дали сликата на секој ѕид со најдобар избор за целата соба? Сликата ѕидови денес нуди широк спектар на бои, нијанси и завршува - но истото, исто така, нудат позадина! Луѓето често можат да го избегнат позадината, бидејќи сметаат дека е потешко од сликарството, но позадините имаат голем број на бенефиции. Предности на вртење Лесно покриени со мали пукнатини и дупки во гипс Едноставно и евтино. Поевтино од гипс Може да издржи до три пати подолго од бојата Позадина нуди модерни текстури и обрасци кои можат да додадат повеќе длабочина и топлина како боја Мртвите е генерално поевтино и побрзо, но исто така има и еден сенка. На пример, бојата може брзо да исчезнат и поочигледно покажуваат носат по мали шокови и чекори од мебел, деца или домашни миленици. Иако свежо обоени ѕидот може да изгледа одлично, најверојатно ќе се сретнете со таа боја редовно бледо. Најголем недостаток на позадина е тешкотии со неговото отстранување кога ќе одлучите да ја поврзете новата позадина. Пилинг позадина од собата може да потрае подолго од нејзината повторно лепење! Позадина не е добар избор во влажни области како што се бањи или дури во некои простории за кујна, бидејќи влажноста може да предизвика позадина подалеку од ѕидот. Иако Wallpapering може да биде скапо, можете да го користите позадина само еден ѕид во собата за да се намали времето и трошоците при постигнување на значително визуелно влијание. Како е тоа со Walkpapering Спална соба? Обично ќе потрае 1 до 3 дена во зависност од статусот на ѕидовите дали се насликани или во моментов се извлекуваат, и од големината на спалната соба. Отстранувањето на постоечките позадина, исто така, може да потрае цел ден. Подготовката на ѕидот ќе потрае подолго ако има голема штета на гипс. Не можам само да го повлечам старата хартија за да заштеди време и пари? Повеќето од позадините денес имаат винилна површина или се обложени со винил филм кој создава бариера на пареа. Ако се обидете да го надминете еден материјал за пареа од другиот, тоа може да резултира со мувла или влага помеѓу слоеви. Ако екстра постоечката позадина има многу силна боја или модел, овој слој може да се прикаже под новиот позадина, освен ако новата позадина е многу силна. Покрај тоа, многу е полесно да се добие професионална завршница ако имате мазна и чиста површина. Кои видови позадини се достапни? Постојат многу различни видови на позадини, секој со свои специфични предности и недостатоци, но меѓу главните видови вклучуваат винил, хартија за обложување, врежана позадина со текстура, насликана или винил позадина и стандардна печатена хартија. Кои алатки и опрема е потребно за да се држи позадина? Ако сакате да се држите традиционалните позадина сами, ќе ви треба маса и кофа, добри ножици, самата позадина и секако паста, четка за сврзување. Ако ги отстраните старите позадини, се препорачува пареа и стругалка.
Ажурирано на: Nov 15, 2023