Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Сува Ферманка цена

Дали барате сликар за сув ферман? Имаме 24.195 сликари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.760 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини сува ферманка? За сува ферманка, често ги обезбедуваме следните услуги: подготовка на површината и нанесување на сува ферманка. Цените на кошулицата на сув под се околу 5-8 евра за м2. Најскапиот предмет во сува кошулица е обично бетон со брзо стврднување со влакна од јаглероден челик. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: мистрија, либела и жица за матење, кои чинат во просек од 5-20 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.194. Не барајте повеќе: цена на сува ферманка, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.760 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Сува ФерманкаПросечни цени

Ниска цена37,40 ден/м2
Просечна цена44,88 ден/м2
Висока цена52,80 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на сува кошула

За да ја научите точната цена на сува кошула, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категорија на сува кошула.

Цемент ѓубриња од суви мешавини45 584,00ден / м2
Цемент 'рбет од суви мешавини на сила притисок 20 MPa дебелина 15 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Beryth бетонски ферман од суви мешавини258,72ден / м2
Berythe бетонски естриси од сува мешавина (RTG заштита) Притисочна сила 35 MPa дебелина 10 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Anhydrite (гипс) саморазличен 'рбет од суви мешавини44,00ден / м2
Anhydrite (гипс) самостоен 'рбет од суви мешавини од 20 MPa дебелина од 20 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Цемент само-израмнувачки сплин70,40ден / м2
Цемент самостојно стандардна големина, сила притисок 20 MPa, дебелина 15 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
ЕстрихКолку е мрестот? Често ги обезбедуваме следните услуги за естриси: консултации, консултации,...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?