Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Стуко Декоративен Материјал цена

Дали барате малтер за штуко? Имаме 23.670 малтери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини штуко? Често ги обезбедуваме следните услуги за штуко: инспекција, чистење на ѕидови, пробивање на ѕид со пенетрирачка боја, нанесување на штуко малтер. Цените на малтерот се околу 2-4 евра за м2. Најскапиот предмет во штуко обично е акрилна длабока пенетрација. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: мистрија, либела, кофа, жица за матење, кои чинат во просек од 5-15 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.670. Не треба повеќе да барате: цена на штуко, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Стуко Декоративен МатеријалПросечни цени

Ниска цена0,66 ден/кг
Просечна цена2 816,00 ден/кг
Висока цена4 752,00 ден/кг
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на штуко.

За да ја научат точната цена на штуко, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категоријата штуко.

Внатрешна вар stucco гипс тавани43,56ден / м2
Внатрешни гипс тавани од суви мешавини - вар stucco (парична казна) дебелина 4 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Внатрешен вар штуко гипс ѕидови36,52ден / м2
Внатрешни гипс ѕидови на суви мешавини - вар stucco (парична казна) дебелина 4 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Внатрешна цемент штуко гипс ѕидови28,60ден / м2
Внатрешни гипс ѕидови на суви мешавини - цемент штуко (парична казна) дебелина 2 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Внатрешен штуко малтер ѕид модифициран од полимер28,16ден / м2
Внатрешни гипс ѕидови на суви мешавини - вар-цемент штуко модифициран од страна на полимер (парична казна) дебелина 3 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Молерски Услуги, МолерКолку чини сликарската работа и сликарот? При бојадисувањето и молерот често ги...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?