Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Структурен Инженер цена

Дали барате статика? Имаме 20.977 градежни инженери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.719 регистрирани професионалци
87.713 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини градежен инженер? Ние често ги обезбедуваме следните услуги на конструктивниот инженер: статичка проценка и пресметка и покривање на сеизмичкиот одговор. Цените на проектната документација за проценка на статиката на зградите се околу 250-500 евра по проект. Најскапата ставка во услугите на статиката е обично целосна подготовка на статичка проценка. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: преглед на објектот и авторски надзор, кои чинат во просек од 30-50 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 20.977. Не барајте повеќе за вашиот ценовник, ценовници и повеќе.

Исто така види:Услуги
32.719 регистрирани професионалци
87.713 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Структурен ИнженерПросечни цени

Ниска цена1 100,00 ден/проект
Просечна цена1 663,20 ден/проект
Висока цена2 200,00 ден/проект
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник Statika.

За да ја научат точната цена на Statik Services, испратете го побарувачката на нашите докажани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ја секоја услуга во категоријата Statik.

Часовни стапки79.2ден / год
Заедничка работа: графичка работа, спецификации, статути за статични дела.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Часовни стапки132.0ден / год
Предизвикувачка работа: концепт, статични пресметки, статути за статични дела.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Консултација308.0ден / сите
Консултации за градежна намера со статиком.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Инспекција528.0ден / сите
Инспекцијата на местото на градежништвото на местото на имплементација статистика.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Инженери, Инженерски ДизајнКолку чинат дизајнерите и дизајнот на зградите? Ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?