Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Стаклена Ограда цена

Барате градител за стаклени огради? Имаме 16.137 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници

Колку чини стаклена ограда? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за стаклени огради: производство и монтажа на стаклени огради закотвени на профилот и на рачките на точките, француски балкони и огради на колони. Цените на стаклените огради се околу 120-450 евра по парче. Најскапиот предмет во стаклената ограда е обично поставување на стаклени ѕидови со функција на оградата. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: визуелизација и пост-гарантен сервис, кои чинат во просек од 20-60 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 16.137. Не барајте повеќе: стаклени огради цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Стаклена ОградаПросечни цени

Ниска цена528,00 ден/парче
Просечна цена1 267,64 ден/парче
Висока цена2 032,80 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за стакло

За да ја научите точната цена на стаклената ограда, испратете ја побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за стакло.

Стаклени огради со превртување2010.8ден / М.
Стаклени огради со цели на цели, димензија: 1000 x 900 mm, јасно стакло и јасен филм 8,8 / 1,2, handabain Ø 42,4 mm.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Стаклени огради со странични прицврстување2406.8ден / М.
Стакло оградата со страничен приклучок, димензија: 1000 x 900 mm, екстра јасно стакло и јасен филм 8.8 / 1.2, без парапет.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Консултација440.0ден / сите
Консултации за инсталација на стаклена ограда.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Инсталација154.0ден / год
Часовна стапка при инсталирање на стаклена градба структура.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Изградба и Производство на СкалиКолку чини изградбата и производството на скали? Ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?