Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Список на Елаборати цена

Дали барате дизајнер кој ќе подготви список со задачи? Имаме 21.660 дизајнери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини да се направи список со задачи? При составувањето на списокот на работи често ги обезбедуваме следните услуги: обработка на ставка за поединечни градежно-монтажни работи во единици мерка, обработка на ставка буџет на градбата. Цените на извештајот за напредокот и на задачата се околу 390-570 евра по проект. Најскапата ставка во елаборацијата на списокот на работи е обично изработката на проектната документација и пресметката на вкупните површини со помош на соодветен софтвер. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: консултации, инкорпорирање на промени, кои во просек чинат 20-60 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 21.660. Веќе не мора да барате: изработка на список на цена на работи, кај нас ќе ги добиете најповолните понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Список на ЕлаборатиПросечни цени

Ниска цена88,00 ден/год
Просечна цена145,20 ден/год
Висока цена220,00 ден/год
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на работната листа

За да ја научите точната цена на работната листа, испратете го побарувачката на нашите докажани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во оваа категорија Развивање на листа на дела.

Подготовка на правна листа - изјава30,80ден / ставка
Развивање на листа на работи до 20 предмети.
Заедно
ставка
Внесете побарувачка
Подготовка на правна листа - изјава26,40ден / ставка
Развивање на листа на работи над 20 предмети до 50.
Заедно
ставка
Внесете побарувачка
Подготовка на правна листа - изјава22,00ден / ставка
Развивање на листа на работи над 50 предмети до 10.
Заедно
ставка
Внесете побарувачка
Подготовка на правна листа - изјава17,60ден / ставка
Развивање на листа на дела над 100.
Заедно
ставка
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Инженери, Инженерски ДизајнКолку чинат дизајнерите и дизајнот на зградите? Ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?