Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Соларни Панели, Фотоволтаични Панели цена

Барате електричар за соларни, фотоволтаични панели? Имаме 21.312 електричари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат соларните, фотоволтаичните панели? Често ги обезбедуваме следните услуги за соларни, фотоволтаични панели: производство и монтажа на фотоволтаични и соларни панели. Цените на панелите за соларна енергија се околу 3500-5000 евра по парче. Најскапиот предмет во соларни, фотоволтаични панели е обично производството на монокристални флекси фотоволтаични панели. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: носечка конструкција и постгарантен сервис, кои чинат во просек од 10-100 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 21.312. Веќе не мора да барате: соларни, фотоволтаични панели цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Соларни Панели, Фотоволтаични ПанелиПросечни цени

Ниска цена16 500,00 ден/парче
Просечна цена19 668,00 ден/парче
Висока цена22 880,00 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на соларни и фотоволтаични панели

За да ја научите точната цена на соларни и фотоволтаични панели, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за единечни услуги во соларни, фотоволтаични панели.

Инсталација на сидро систем - коси покрив17,60ден / парче
Инсталирајте сидро систем на косиот керамички покрив. Инсталација на бетонска покривка.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Инсталација на брзо-брзински сидро систем - коси покрив15,84ден / парче
Инсталација на сидро на системот за брзо ослободување на косиот керамички покрив. Инсталација на бетонска покривка.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Трифазен фотоволтаичен систем 3420W13 860,00ден / сите
Трифазен фотоволтаичен систем Фрониус 3420W со три-бесмислено замрзнување на форониверзитетот Symmo 3.0.3-S 3000VA 4.3A, со соларни панели кои се состојат од 60 статии.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Samodiber покривна кука31 328,00ден / парче
Земање мостри Кука за мостри за пристаништа на фотоволтаични панели во лим.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
ЕлектричарКолку чини електричар? Често ги обезбедуваме следните услуги за електричари: електрично поврзување,...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?