Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Складишта за автомобили
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат количките? За паркинзи, ние често ги обезбедуваме следните услуги: фокус, дизајн и изградба на паркет. Цените за летниковци по автомобил се околу 300-1.500 евра по парче. Најскапиот артикл во автомобилските пристаништа е обично производството на дрвени греди и покриви. Други трошоци може да вклучуваат: работа на ископ, транспортни трошоци и алати, кои чинат во просек од 30-120 €. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.634. Не барајте подалеку: цена на автомобилски порта, ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа со нас.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на засолништа за автомобили

За да ја научите точната цена на засолништата на автомобилот, испратете го барањето на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категорија за засолниште во автомобил.

Алуминиум засолниште за еден автомобил3 842,54ден / м2
Алуминиум засолниште за еден автомобил, димензии: lxšxv 5,02x3,62x2,42 m, лак покрив, покриви на поликарбонат.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Алуминиум засолниште за еден автомобил со заоблен покрив6 741,99ден / м2
Алуминиум засолниште за еден автомобил, димензии: ŠXL 2.70x5,10 m, ARC покрив само-поддршка, покриви на поликарбонат.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Алуминиум засолниште за еден автомобил со директно покрив7 667,54ден / м2
Алуминиум засолниште за еден автомобил, димензии: ŠXL 2.70x5.10 m, директно покрив само-поддршка, покриви на поликарбонат.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Челични засолниште за еден автомобил со директно покрив со трапезоидна плоча9 474,76ден / м2
Челични засолниште за еден автомобил, димензии: LXŠXV 7,97x3,20x2,51 m, директно покрив, покриви од трапезоидна плоча.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Засолништа и НастрешнициКолку чинат засолништата? За засолништа, ние често ги обезбедуваме следните услуги: фокус,...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку е автомобил засолниште? Автомобил засолниште е затворен простор во куќата под која автомобили или станбени приколки можат да паркираат. Засолништето за автомобили обезбедува заштита од неповолни временски услови. Автомобилот е заштитен од сонцето, дождот, град, снег и мраз. Ќе ги зачувате трошоците поврзани со евентуалната поправка. Многу сопственици дома додаваат автомобил засолниште во постоечка гаража, додека други градат автомобил засолниште кога нивната куќа нема гаража. Засолништата за автомобили може да се направат од префабрикувани комплети или изградени од основата за да одговараат на дизајнот на надворешната куќа. Трошоци за засолниште за изградба Просечната цена за изградба на засолниште за автомобили зависи од многу променливи, вклучувајќи градежни дозволи, трошоците за работна сила и, се разбира, од големината на засолништето на автомобилот. Градежна дозвола за засолниште за автомобили Ако некоја област на засолниште на автомобилот не надминува 25 м2 градежна дозвола за засолниште за автомобили не е потребно. Сепак, таа не смее да биде поголема од 5 m или да се користи за деловни цели. Ако вашето засолниште ги исполнува критериумите доволно за да ја пријавите својата намера во локалната градежна канцеларија. За ова, исто така ќе ви треба израз на соседното мислење и други документи како писмо за сопственост, едноставен цртеж и технички опис и да ја платите вистинската такса од 30 евра за правно лице и 10 евра ако е физичко лице. За разлика од гаражата, засолништата за автомобили не се сметаат за затворен или достапен простор, па затоа е полесно да се изградат локални дозволи за изградба. Инструкциите генерално се помалку рестриктивни. Локалната градежна канцеларија е поверојатно да одобри засолниште за автомобили, што нема да се меша со ставовите на соседот или на уличното поле. Градежни материјали за засолништа Бидејќи засолништето за автомобили е само отворена структура без ѕидови, врати или прозорци, засолништето за автомобили чини помалку од изградбата на гаражата. Засолништето за автомобили може да се направи од алуминиумски материјал, висококвалитетен галванизиран структурен челик или дрво. Цената на засолништата зависи од дизајнот (едноставен и посебен дизајн) и големина - за еден автомобил или два автомобили. Цените на засолништата се движат од 2000 евра до 6 000 евра. Пронајдете го вистинскиот снабдувач на засолништа за вашиот автомобил за вашиот автомобил. Изградба на основна плоча за засолниште за автомобили Пред да го монтирате засолништето на автомобилот, неопходно е да се подготви стабилна хоризонтална подлога за која е прицврстена структурата на превозникот, на пример, е соодветна конкретна плоча. Не е неопходно, но има тенденција да привлече засолниште за автомобили и нуди дополнителна заштита на возилото. Цената на бетонот зависи од силата и се движи од 50 € / m3 плус транспорт со домашен и пумпачки бетон. Инсталирање на засолниште за автомобили Стандардно, метални засолништа за автомобил произведен во класичен дизајн од алуминиумска рамка и поликарбонатни плочи. Изградбата е прикачена на бетонска плоча. Како да го направите тоа? Контактирајте со вас преку Wilio со експерти од областа на автомобили за автомобили и најдете најсоодветно решение само за вас.
Корисни информацииШто треба да знаете
Дали сакате да ги поставите и заштитите вашите возила без да ставите комплементарна гаража во куќата? Ако ви е потребна непобедлива отпорност и заштита од атмосферски влијанија, металното засолниште е одлична инвестиција. Ако сакате долгорочна заштита од сите временски влијанија, овие засолништа се висококвалитетно решение за кое можете да се потпрете на неколку намалувања. Која е целта на засолниште за автомобили и зошто е вистинското решение за вас? Засолништето за автомобили е делумно покриена структура која обично се состои од покрив од ткаенина или челичен лист поддржан од челични позиции. Овие моќни и робусни структури со отворен стил се лесни за одржување и завршува секој надворешен простор. Засолништата за автомобили се стилски, тие припаѓаат тука прикачени за да се поврзат со куќата, гаражата или друга зграда, и слободно стоејќи, дизајнирани да бидат инсталирани буквално насекаде. Галванизираните челични засолништа се отпорни на корозија, пукање и 'рѓа. Да не зборуваме дека тие се опремени со суартни завртки и иновативни врски за вметнување на рамки за полесно склопување. Автомобил засолниште со додадена винил ја обезбедува вашата градежна максимална издржливост и сила. Долг живот винил слој на галванизиран челик е пет пати подебели од стандардните челични конструкции. Ова помага да се спротивстави на гребење, кородирање и гаранции на највисоко ниво на временска заштита. Сето ова го снабдува надворешноста на засолништето за засолниште. Овие висококвалитетни засолништа за автомобили се достапни во двете отелотворувања, како слободно и прикачени, обезбедувајќи уште поголема разновидност и опции. За разлика од гаражата, засолништата немаат врата на автомобилот и обично или ѕидови. Тие имаат само покривни зраци отпорни на временски услови. Како по правило, приложеното засолниште за автомобили обично бранови барем еден ѕид, во зависност од тоа како е прикачен на зградата. Сетови, исто така, опремени со ѕид се исто така достапни за некои одделни модели и затоа се уште корисни. Кои се придобивките од засолништата за автомобили? Со нивната разновидност и има многу причини зошто сопственикот на куќи би сакал да располага со автомобил засолниште. 1. Заштитете ги возилата од природни влијанија Главната причина зошто сопствениците на куќата купуваат засолниште за автомобили е заштита на возилата пред временската индустрија, вклучувајќи го и сонцето, дождот, мразот, Крупобитија и снег. Во прилог на автомобили, засолништето за автомобили може да се користи за заштита на SUV возила, камиони, бродови, трактори, па дури и станбени автомобили - каравани. Ако возилото е паркирано под засолништето за автомобили, мразот обично не е формиран на предното стакло. Тоа е затоа што засолништето на покривот за автомобилот служи како бариера што го спречува протекувањето на топлина директно во воздухот. Наместо тоа, топлината го апсорбира покривот. 2. Нема други даноци на имот Бидејќи засолништето не се смета за постојана структура, повеќето општини не ги сметаат за оданочливи средства. Тоа е затоа што металното засолниште за автомобилот не бара структура на темелите. Иако потребната основа не е, ние секогаш препорачуваме засолниште за сидро. Сепак, вашето село може да бара од вас да побарате градежна дозвола. Се препорачува да се потврдат специфичните закони во локалните власти, бидејќи секој град ќе има посебно и трајно засолниште за различни барања. 3. Флексибилност Една од главните придобивки од посебно засолниште за автомобили е флексибилност. Ако одлучите дека сакате да го преместите засолништето од еден дел од имотот на друг, можете да го направите тоа. Во зависност од големината на вашата структура, може да се премести рачно без потреба од прво да се дискутира. 4. Разновидност Иако неговата примарна функција е заштита на возилата, засолништето за автомобили обезбедува повеќе. Таа има многу универзална структура и може да послужи за различни функции. Автомобил засолниште може да биде сенка за домашна, деловна и општа употреба. Исто така, постојат комплети за покривни комплети за одредени модели за засолниште. Овие ви дозволуваат брзо да го промените засолништето во целосно затворена структура. 5. Тие се справуваат со лошо време Засолништата за автомобили се направени за да се спротивстават на неповолните временски услови. Ова значи дека дури и во најлошите временски услови, вашето засолниште треба да застане. 7 креативни начини на користење на автомобил засолниште Како што веќе беше споменато погоре, засолништето за автомобили е повеќе од само изградба на скриени возила. Исто така, може да ги заштити луѓето и другиот имот од атмосферски влијанија. Без разлика дали е дома, во канцеларијата или надворешноста, постојат неколку начини да се направи засолниште за автомобилот да го користи. Ајде да видиме некои од нив: 1. Тераса Markiza. Поврзаниот автомобил засолниште претставува одлично засенчување на тераса или предоминација. На тераса или асфалтиран простор пред куќата ќе можете да го занесете вашето семејство и гости пријатен престој надвор, бидејќи тие ќе бидат заштитени од штетни УВ сончеви зраци. Како засолниште и засолништето за автомобили ќе го заштити вашето семејство и гости од дожд, снег, навивам и други елементи. 2. Надворешна работилница Без разлика дали работите на реновирање на куќата или поправете го вашиот автомобил, засолништето за автомобили го нуди вашиот надворешен проект заштитен работен простор заштитен од времето. Засолништата за автомобили се доволно големи за да се вклопат во нив се што ви треба за вашата работа: кутии со алатки, алатки за напојување, работни маси, пили и други. Под засолништето за автомобили остануваш сува и заштитена од сонцето. 3. Пикник простор Автомобил засолниште одлични покриви место за пикник. Може да биде закотвен на бетонски тротоар во вашата градина, бизнис или јавен парк или училиште. 4. Детско игралиште Дури и најдобрите курсеви за училиште и паркирање може да бидат премногу изложени на сончева светлина во одредени дневни часа. Металното засолниште може да се користи за покривање на целото игралиште или делови од неговата опрема што треба да се заштити од сонцето. 5. Надворешен простор за да се исполнат Дали вашиот канцелариски простор е ограничен? Засолништето за автомобили може да биде вклучено во конкретна област или на паркингот како место за други отворени конференциски објекти. Ако не се користи за состаноци, исто така е можно да се користи како простории за вработените или корпоративните состаноци и прослави. Понатаму, овој простор може да се користи за организирање приеми, конференции и други настани за вашите клиенти. 6. Платформи за јавен превоз Од автобуските постојки по штандови на такси, засолништето за автомобили може да се користи како чекање за луѓе кои чекаат за превоз, без разлика дали во училиштата, во паркови, на аеродромите или на тротоарите на градот. Градовите и општините можат исто така да ги користат засолништата за автомобили за покривот на автобуските постојки и други места за почетокот и излезот од превозните средства. На овој начин, луѓето чекаат автобуси, такси или споделени возила заштитени од временските промени. 7. За одржување возила Администраторите на јавни згради, терени за голф, училишта и станбени куќи имаат потреба од место за складирање на возила за одржување. Засолништето за автомобили е идеално место за заштита на возилата како што се трактори, косилки, приколки и снежни плугови пред времето. Авто-засолништа нудат лесен пристап до сите удобности неопходни за да го направат својот имот изгледа добро. Сопственост засолниште за автомобил има многу бенефиции Постојат многу причини да поседувате засолниште за автомобили, бидете домашни, деловни или општински употреба. Ги штити луѓето и имотот од штетни УВ зраци и неповолни временски услови. Засолништата се исто така дизајнирани да се справат со предизвикувачките временски услови. Благодарение на стилски и функционален начин за заштита на вашите возила пред временските влијанија, автомобилите за автомобили се достапни и едноставен избор за сите средства.
Ажурирано на: Nov 15, 2023