Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Скелиња цена

Дали барате скеле за скелиња? Имаме 23.283 скелиња во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини едно скеле? За скелиња често ги обезбедуваме следните услуги: изнајмување, транспорт и изградба на скелиња. Цените на металните конструкции на скелиња се движат околу 1,50-3,00 евра за м2. Најскапиот предмет во скелето е обично изнајмување скелиња. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: алат за скелиња, дозволи, кои чинат во просек од 20-115 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.283. Не барајте повеќе за вашите скелиња, со нас можете да ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: СкелињаПросечни цени

Ниска цена6,60 ден/м2
Просечна цена10 648,00 ден/м2
Висока цена13,64 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторПолирање Ценовник

За да ја научите точната цена скеле Испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата Скефери.

Монтажа на светло работен ред скелирање до 10 м9 988,00ден / м2
Инсталирање на светлосен работен ред скеле, со подови, ширина од 0,80 до 1,00 m, до 10 m.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Монтирање на светло работен ред скеле над 10 до 30 м9 504,00ден / м2
Инсталација на светлосен работен ред скеле, со подови, ширина од 0,80 до 1,00 m над 10m и до 30 m.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Доплата за секој ден на употреба скеле, сет од 200 м2, со ширина од 0,80 до 1,00 m и висина до 10 m0,44ден / м2
Инсталација на скеле за светлосен ред, со подови, доплата за секој ден на употреба скеле, сет од 200 м2, ширина од 0,80 до 1,00 m, висина до 10 m.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Доплата за секој ден на употреба скеле, сет од 400 м2, со ширина од 0,80 до 1,00 m и висина од 10 до 30 м396,00ден / м2
Инсталација на скеле за светло Работна табла, со подови, доплата за секој ден на употреба Скеле 400 м2, ширина од 0,80 до 1,00 m, висина над 10 до 30 m.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Фасади, Изолација на КуќиКолку чини фасадата на куќата и изолацијата на куќата? Често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?