Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Скарифицирање цена

Дали барате градинар за скарификација? Имаме 6.370 градинари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.303 регистрирани професионалци
90.009 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини скарификацијата? При гребење, често ги обезбедуваме следните услуги: аерација на тревникот со помош на скарификатор. Цените за аерација на земјиштето се околу 0,2-1 евро за м2. Најскапиот предмет во скарификацијата е обично скарификација на тешко достапни терени. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: обезбедување на пропустливост на тревникот, што чини во просек од 2-15 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 6.370. Веќе не треба да барате: цена на скарификација, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.303 регистрирани професионалци
90.009 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: СкарифицирањеПросечни цени

Ниска цена0,66 ден/м2
Просечна цена1,10 ден/м2
Висока цена1,98 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на вертикација

За да ја научите точната цена на вертикацијата, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категоријата Verticuting.

Култиватор на земјата3,08ден / м2
Земјиште со култиватор. Нож застрелан длабочина 0,10 м - 0.30 м, вклучувајќи го и култиваторот.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Ширење на ornice6,60ден / м2
Ширење на горниот слој. Наклон до 1: 5 м.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Распоредувањето на тревни супстрати1,76ден / м2
Чистење на тревата супстрат на претходно договорена област.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Земјиште земјиште по граница2,86ден / м2
Гума почва со закопување на претходно договорено подрачје.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Градина, ГрадинарКолку чини градинар, градинар? Често ги обезбедуваме следниве услуги за градината и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: May 15, 2023