Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Системи за Безбедност и Домашен Аларм цена

Дали барате електромеханика за безбедносни и домашни аларми? Имаме 21.658 електромеханика во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини безбедноста и алармите во куќата? За безбедносни и домашни аларми често ги обезбедуваме следните услуги: инспекција на згради, инсталација на електронски безбедносни системи, поставување на системот, обука на корисници, апликација за далечинско управување на системот. Цените на системот за видео надзор во куќата се околу 220-1800 евра по инсталација. Најскапиот предмет во обезбедувањето и алармот до куќата е обично комплетен електронски безбедносен систем. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: гарантен и постгарантен сервис, нон-стоп сервисна линија, која чини во просек од 40-120 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 21.658. Не барајте повеќе: цена за безбедност и домашен аларм, со нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Системи за Безбедност и Домашен АлармПросечни цени

Ниска цена963,60 ден/pабота
Просечна цена3 333,44 ден/pабота
Висока цена7 920,00 ден/pабота
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторБезбедност и ценовник за аларм

За да ја научите точната цена на безбедноста и алармот до куќата, испратете го барањето на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за поединечни услуги во категоријата безбедност и аларми до куќата.

Центар1 408,00ден / парче
Одбор со GSM / GPRS комуникатор и радио модул.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Модул за пристап352,00ден / парче
Приказ, тастатура и RFID пристап модул.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Сензори2 640,00ден / сите
Безжичен PIR детектор за движење, безжичен комбиниран чад и температурен детектор, безжична батерија отворено сирено (долната пластика со електроника - бр. BAT), резервна батерија без одржување.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Инсталација660,00ден / сите
Инсталација, програмирање и инструкции за ракување со безбедносниот уред.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
ЕлектричарКолку чини електричар? Често ги обезбедуваме следните услуги за електричари: електрично поврзување,...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?