Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Сигурносни Врати
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.595 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини безбедносна врата? За сигурносни врати, ние често ги обезбедуваме следните услуги: усогласување на вратите, производство на врати, монтирање на врати, отстранување на стари врати. Цените на сигурносните врати се околу 250-550 евра по парче. Најскапиот предмет во безбедносните врати е обично производството на безбедносен систем за вратата. Останатите трошоци може да вклучуваат: сервис на врата, нон-стоп сервис, подобри материјали, кои чинат во просек од 30-100 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 18.077. Повеќе не мора да барате: сигурносни врати цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторБезбедносна ценовник

За да ја научите точната цена на безбедносните врати, испратете го побарувачката до нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за безбедност на вратата.

Врати во станот.26 450,31ден / парче
Врати во станот Безбедност Полн, Ширина 600-900 mm, метал полнење bt3 + 37 dB.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Врата4 408,39ден / парче
Челик едно парче безбедносна рамка во основен слој (сива). 2 мм дебелина. Можност за рал ракав. На дебелина од 120 mm или 170 mm.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Рачка2 645,03ден / парче
Рачка и безбедност на топката врата 04, нерѓосувачки челик, површина на хром, сапели
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Врата22 041,93ден / парче
Отворен челик длабока плоча. Ламинирана внатрешна плоча. Безбедносни врати погодни за постоечки и нови рамки. Тие се произведуваат како отворање на вратата во заштитен простор. Можност за скратување од -45 мм. БЕЗБЕДНА КЛАСА 2 Според ENV 1627 / доверливо. Oprease RW 36 dB. 5 Активни пинови (3 на вкус на росот) + 2 пасивни пинови на страничната страна, од рамки.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Инсталација на ВратиКолку чини монтажата на вратата? При монтажа на врати често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Нема ништо полошо од идејата дека ќе се вратите дома и ќе откриете дека вашиот дом е ограбен. Но, уште полошо тоа е ако тие го ограбиле живеалиштето ноќе кога сте биле во куќата и спиевте. Живеат знаејќи дека би можеле да преземете чекори за да го спречите и не го сторивте тоа, воопшто не е убаво. Имајќи ограбен дом воопшто не е забавен и е поврзан со многу грижи и скитници. Сепак, како што сопственикот имате многу опции што не мора да се грижите за тоа колку е безбедно вашата куќа и да спие мирно. За да го направите вашето семејство заштитено е од суштинско значење за да преземете какви било чекори за да се обезбеди заштита на вашата куќа од несаканите посетители. Во моментов има многу можности дали имате поголем или помал буџет. Навистина нема погрешна причина зошто не можевте да сторите сé за да го заштитите вашиот имот. Едно од најдобрите места за започнување на обезбедување на вашиот имот е влезот во куќата. Безбедносните врати во моментов не само функционални во однос на заштитата и превенцијата, туку и дизајнот на високо ниво. Придобивки од инсталацијата за безбедносни врати Спречува лесен пристап Крадците секогаш ќе бараат лесна цел и ќе користат едноставна можност. Исто така, крадците се само луѓе, тие нема да го комплицираат животот со барајќи работа. Тие ќе бараат домови без камери и куќи кои не се јасно осветлени. Ако имате едноставни класични брави кои лесно се отвораат, ќе му дадете друга причина за да ја изберете вашата куќа само. Спротивниот ефект има сигурна врата. Крадец знае дека за да се добие преку вратата ќе им требаат специјални алатки. Тоа нема да се грижи со вашата куќа кога куќата следната нема ниво на безбедност. Добие преку безбедносната врата ќе потрае многу, многу подолго и со голема веројатност дека дури и не би успеало. Тоа навистина ќе треба да се користи груба сила, и не преземајте ризици. Тоа е премногу бучна работа. Издржливи и робусни. Безбедносните врати се направени од многу цврст метал, како што се челик, железо или алуминиум, така што спротивно од вратата со дрвена или пластична рамка се практично неуништливи. Повеќето од безбедносните врати се отпорни на вежба, така што е толку тешко. Тие се опремени со брави и неприфатливи завеси за касети кои го зголемуваат нивото на безбедност на вратата и вашиот дом. Бравите се на клучот и исто така цврсто што е практично невозможно да се помине преку нив. Ја зголемува вредноста на вашиот имот Дали веќе сте инвестирале во куќата, па зошто не дозволувате и безбедносната врата? Тоа е одличен начин да се вратите дел од парите што сте ги пропуштиле за вашиот имот. Безбедносните врати ја зголемуваат вредноста на вашиот имот и ви овозможуваат да побарате повисока цена ако одлучите куќата или да бидете продадени и преместени на поголеми и подобри. Можете дури и да размислите за намалување на осигурувањето на домаќинствата по инсталирањето на безбедносните врати. Вашата куќа ќе се смета за подобра заштитена и на тој начин со помали ризици од упад. Многу опции за дизајн Кога размислувате за безбедносни врати, може да бидете големи, грди, доминантни врати, но ова повеќе не е точно. Во моментов, безбедносната врата се испорачува во огромен спектар на бои и многу различни верзии за избор. Можете да ја изберете вратата без проблеми кои совршено ќе се вклопат во вкупната естетика на вашиот дом, и често дури и може да стане вистински дизајн елемент на куќата. Тие можат да му дадат стил и одреден допир на луксуз. Безбедносни врати за вашиот дом Безбедносните врати се одлична инвестиција и ви овозможуваат да се опуштите со знаење дека вашата куќа е добро заштитена. Бидејќи овие врати се исто така отпорни и речиси неуништливи, тие го обесхрабруваат секој потенцијален натрапник да не навлезат на вас. Што повеќе ќе ја намали вашата сметка за осигурување, ја зголемува вашата куќа вредност и може да додадете нов дизајн елемент во вашиот дом. Вашите работи ќе бидат заштитени и добро обезбедени и вашето семејство може да биде тивко и безбедно.
Ажурирано на: Nov 15, 2023