Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Сечење на Бетон цена

Барате градежник за сечење бетон? Имаме 23.106 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.719 регистрирани професионалци
87.714 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини сечењето на бетонот? При сечење бетон често ги обезбедуваме следните услуги: рушење панели и сечење бетон. Цените на сечење и дупчење на бетон и панели се околу 17-28 евра по метар. Најскапиот предмет во сечењето на бетон е обично сечењето на панел со дебелина од 300 mm. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: отстранување на шут и депонирање, што во просек чини 5-20 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.106. Не барајте повеќе за вашето сечење бетон, намалување на цените, можете да ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа од нас.

Исто така види:Услуги
32.719 регистрирани професионалци
87.714 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Сечење на БетонПросечни цени

Ниска цена74,80 ден/М.
Просечна цена95,04 ден/М.
Висока цена123,20 ден/М.
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторКонкретна ценовник за сечење

За да ја научите точната цена за сечење на бетон, испратете го побарувачката до нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категорија Сечење бетон.

Намалување на дилатација на зглобовите до ширина од 10 mm и 5 mm8.36ден / М.
Сечење на експанзивни зглобови во делумно стврднат бетон мазанин или во плуралност на длабочини до 10 мм, ширина до 5 мм.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Намалување на дилатацијата зглобовите во длабочина над 10 до 20 мм и ширина до 5 мм11.0ден / М.
Сечење на дилатативните зглобови во делумно стврднат бетон мазанин или во плуралноста на длабочина над 10 до 20 mm, ширина до 5 мм.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Намалување на дилатацијата зглобовите над 20 до 50 мм и ширина до 5 мм15.84ден / М.
Сечење на дилатативните зглобови во делумно стврднат бетон мазанин или во плуралноста на длабочина над 20 до 50 мм, ширина до 5 мм.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Намалување на дилатација на зглобовите во длабочина од 50 до 80 mm и ширина над 5 до 10 mm25.52ден / М.
Сечење на експанзивни зглобови во делумно стврднат бетон мазанин или во плуралноста на длабочина над 50 до 80 mm, ширина над 5 до 10 mm.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Специјализирани Градежни РаботиКолку чинат специјализираните градежни работи? Често ги обезбедуваме следните услуги за специјализирани...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?