Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Санитација и Уривање цена

Дали барате професионалец за санација и рушење? Имаме 23.851 провајдери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини санацијата и рушењето? За време на санација и уривање често ги обезбедуваме следните услуги: отстранување на нечистотија, заздравување на разни материјали, рушење на објекти. Цените на санација и рушење се околу 20-50 евра на час. Најскапата ставка во санацијата и рушењето е обично целосното уривање на зградата, вклучително и извозот на отпад и шут. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: изнајмување опрема за уривање, алати за рушење, кои чинат во просек од 30-150 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.851. Веќе не мора да барате: цена за санација и уривање, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Санитација и УривањеПросечни цени

Ниска цена528,00 ден/парче
Просечна цена690,80 ден/парче
Висока цена924,00 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на азиски и уривање работа

За да ја научите точната цена на азиските и уривањето работи, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, така што ќе добиете повеќе понуди. Види цени за индивидуални услуги во категоријата азиски и уривање.

Уривање на згради со постепена дискусија73,48ден / м3
Уривање на згради постепена дискусија, тула, камен и слично со градежни пропорции, -0.65.000T
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Уривање на згради со тежок механизам145,20ден / м3
Уривање на згради Тешка механизација на монолитен или монтиран армирано-бетонски скелет со процент на изградба -0,66000T
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Уривање Hál.37,40ден / м3
Уривање сали на индустриска, земјоделска или граѓанска изградба, постепено расклопување од тули, камен, мешани и бензински ѕидарски, блокови на вар или вар-цемент малтер, -0,350 т
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Уривање на згради извршени на поинаков начин333,52ден / м3
Уривање на згради, изведени од поинаков начин од монолитен армирано-бетонски скелет, вклучувајќи ѕидарски филер, со процент на структури, -0,780 т
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Реновирање и РеконструкцијаКолку чини реконструкцијата и реновирањето? За време на реконструкциите и реновирањето, често...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?