Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Садење Трева, Тревник цена

Дали барате градинар за садење тревници? Имаме 10.604 градинари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.159 регистрирани професионалци
88.946 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини тревникот? Кога садиме тревници, често ги обезбедуваме следните услуги: сеење семе и поставување на тревник за тепих. Цените за сеење трева и тревник се околу 2-11 евра за м2. Најскапиот предмет во садењето тревник е обично проектот за садење трева. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: мрежа за крт и наводнување, кои чинат во просек од 10-70 €. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 10.604. Не барајте повеќе за вашата цена: ние ви ги нудиме најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.159 регистрирани професионалци
88.946 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Садење Трева, ТревникПросечни цени

Ниска цена107,27 ден/м2
Просечна цена285,77 ден/м2
Висока цена463,40 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦена листа на тревник расад

За да ја научите точната цена на засејувањето на тревникот, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата плантажа на тревникот.

Воспоставување на тревник за претходно подготвена почва со лекување32 447,61ден / ха
Основање на тревник за почва однапред подготвено од Митре. Вчитување и отстранување на отпадот до 20 км. Аеродром сеење во авион или на падина во рамнина до 1: 5.
Заедно
ха
Внесете побарувачка
Воспоставување на тревник ливада сеење на претходно подготвена почва со лекување13,24ден / м2
Основање на тревник за почва однапред подготвено од Митре. Вчитување и отстранување на отпадот до 20 км. Отстранувајќи сеидба во авион или на падина во рамнината до 1: 5.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Воспоставување на тревник на теренот со паркинг сеење во авион32,02ден / м2
Основање на тревник за почва однапред подготвено од Митре. Вчитување и отстранување на отпадот до 20 км. Паркинг сеидба во авион или на падина во рамнина до 1: 5.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Воспоставување на родител на тренер на почвата однапред подготвено со лекување45,26ден / м2
Основање на тревник за почва однапред подготвено од Митре. Вчитување и отстранување на отпадот до 20 км. Партер сеење во авион или на падина во рамнина до 1: 5.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Градина, ГрадинарКолку чини градинар, градинар? Често ги обезбедуваме следниве услуги за градината и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: Mar 16, 2023