Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Садење Дрвја цена

Барате градинар за садење дрвја? Имаме 10.563 градинари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.780 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат садењето дрвја? При садење дрвја, често ги обезбедуваме следните услуги: садење овошни и иглолисни дрвја и фарми. Цените за садење овошни и украсни дрвја и грмушки се околу 4-9 евра на час. Најскапата ставка во садењето дрвја е обично садење дрвја на тешко достапни места. Останатите трошоци може да вклучуваат: трошок за наводнување и ѓубриво, кое чини во просек од 100-350 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 10.563. Не барајте повеќе: садењето дрвја ќе ви ги даде најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.780 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Садење ДрвјаПросечни цени

Ниска цена17,60 ден/год
Просечна цена29,70 ден/год
Висока цена39,60 ден/год
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за садење дрвја

За да ја научите точната цена на дрвјата, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата дрвја.

Садење садници до 250 mm1 276,00ден / парче
Садење садници - дрвја дрвја до 250 mm, во дијаметар од 250 mm, длабочина 250 mm. Без дупки и без глина.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Садење садници над 250 до 600 mm2 376,00ден / парче
Садење садници - дрвја над 250 до 600 mm, 350 mm дупка, длабочина од 350 мм. Без дупки и без глина.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Садење садници над 600 до 1500 mm - 350 mm-дијаметар и длабочина од 350 мм2 508,00ден / парче
Садење на дрвјата (именувани) височини над 600 до 1500 mm, дупки со дијаметар од 350 мм, длабочини од 350 mm. Без дупки и без глина.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Садење садници во дијаметар од 250 mm и 250 mm длабочина од дијаметар од 250 mm до 110 mm9 504,00ден / парче
Садење на расад на дрвја или грмушки со корен топки во тресет-целулозни основи, 250 mm Добро, 250 mm длабочина на cupcake до 110 mm. Без дупки и без глина.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Градина, ГрадинарКолку чини градинар, градинар? Често ги обезбедуваме следниве услуги за градината и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?