Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Ролетни
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.616 регистрирани професионалци
93.434 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку се ролетните? Често ги обезбедуваме следните услуги за ролетни: таргетирање, производство и монтажа на ролетни. Цените на технологијата за затемнување се околу 8-30 евра по парче. Најскапиот предмет во ролетни е обично производството на моторизирани ролетни. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: алати и резервни делови, кои чинат во просек од 10-60 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 17.456. Веќе не треба да гледате: ролетни цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник Roliet.

За да го научите точниот цена опсег, испратете го побарувачката на нашите сертифицирани професионалци, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во слепата категорија.

Хоризонтални слепи со квадратен врв1 074,68ден / м2
Хоризонтални слепи со квадратен профил. Celotienie дизајн погоден за пластични прозорци и евра.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Вертикални ролетни2 057,25ден / м2
Вертикални ткаенини ролетни погодни за засенчување големи површини, но исто така и да се инјектираат големи соби.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Совети877,29ден / год
Консалтинг во селекција Ролиет - материјал, боја, намалување и средба.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Сервис1 403,67ден / год
Дијагностика и сервис ролни, расклопување и монтажа.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Внатрешно ЗасенчувањеКолку чини внатрешното засенчување? Често ги обезбедуваме следните услуги за внатрешно засенчување:...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Краток водич за светот на технологијата за засенчување Веќе имате доволно сончева светлина или љубопитни погледи на соседите кои одат низ прозорецот во вашето домаќинство? Вие сте одлука за решавање на ова со користење на заштитен техника само не знаете што? Во својот избор, не треба да го привлечете вниманието само на својот изглед, туку пред сè функциите и придобивките што ги обезбедува. Во исто време, треба да знаете дали сакате техника на отворено или внатрешно засенчување. Значи какви можности имате? Надвор од техниката за засенчување Меѓу надворешната техника за засенчување, ние нудиме надворешни ролетни, надворешни ролетни, вертикална фасадна апертура, тенди и пергола. Бидејќи самото свест и пергола не служат за заштита од домаќинствата, ние нема да бидеме поблиску до нив. Надворешни ролетни Тие им припаѓаат јасно најшироко користени видови на надворешна заштитна техника. Тие се вклопуваат во просториите каде што сакаме да постигнеме посилна изолација од надворешното опкружување. Нивната голема предност е тоа што во зима го спречува истекувањето на топлина и во текот на летото не го добива во текот на летото. Тие исто така се звучни изолација и исто така го штитат стаклото. За овие ролетни, имате избор на овие материјали: алуминиум, дрво или пластика. Надворешни ролетни Дури и надворешните ролетни се ужива со голема популарност, бидејќи тие се слични на надворешните ролетни во однос на функционалноста. Сепак, разликата меѓу нив е дека ролетни се составени од повеќе ламели до ролетни од едно парче материјал за засенчување. Затоа, тие не обезбедуваат таква варијабилност при регулирање на транзицијата на светлината. Исто така, ролките треба да излезат од дрво, пластика или алуминиум. Вертикална фасадна решетка Тоа е посовремена алтернатива на надворешни ролетни и ролни. Тие работат на принципот на елемент на класичен ткаенина, но се направени од многу поотпорен материјал од надворешни услови. Нивната голема предност е тоа што со нивната функционалност може да се прилагоди на вашите идеи. Технологија за затворање на затворен простор Оваа група вклучува внатрешни хоризонтални и вертикални ролетни, ролетни и plosé. Но, исто така, неконвенционална специјална група техника за засенчување или јапонски лизгачки ѕидови. Не припаѓаат тука и завеси и завеси. Па, ајде да погледнеме на секој вид поблиску. Внатрешни хоризонтални ролетни Тие вклучуваат најшироко користен вид на внатрешна засенчување технологија. Нивната предност е едноставност, лесно склопување, минимално одржување и достапност на цените. Класичен материјал е алуминиум, но исто така се достапни модели направени од природни материјали (дрво, бамбус, итн.). Внатрешни вертикални ролетни Овие ролетни се погодни за големи ентериери, како што се канцелариите или ентериерите со атипични прозорци. Нивната предност е функционалност, погодност и декоративни. Тие можат сосема да ги заменат завесите и шарките, бидејќи тоа е атрицинг простор со нивната елеганција. Се втората најшироко користена техника за внатрешно засенчување. Омилени уживаат во нивната функционалност и декоративни, но, исто така, бидејќи постојат неколку видови на ролна. Текстилни ролетни Тоа е најчестиот вид на ролна, бидејќи ги знаете повеќето од класичните прозорци со него. Нивната предност е едноставноста, сигурноста и варијабилноста. Имате широк спектар на ткаенини украси и текстилни ролки. Бамбус ролетни Бамбус ролетни вклучуваат нов втор рол. Тие се погодни за сите ентериери, но главно во современите станови формираат интересен декоративен елемент. Бамбус е чисто природен материјал, плетенка од големи количини на дрво. Римски ролетни Овие ролетни можат да го декорираат секој ентериер и да испорачаат уникатен и препознатлив стил. Римските ролетни се за разлика од другите ролни, но тие се во согласност. Или нагоре или надолу. Нивната главна предност е едноставна можност за чистење, бидејќи повеќето од супстанциите можат да се мијат во машината за перење. Plesé. Плејовите се ткаенини што ги следат, во споредба со конвенционалните системи, овозможуваат преземање од врвот, но исто така и од дното на прозорецот. Со Plosé знаете да се залепите многу атипични прозорци, на пр. Кружни, коси, триаголни, итн. Специјална група Оваа необична техника за засенчување е формирана со четиригодишен TwinRoll, Fasetroll, Silluroll и Newroll. Најчесто тоа е комбинација на ролни со различен елемент за засенчување. На пример, TwinRoll е комбинација на класичен ткаенина слепи и ролетни. Напротив, Фазитролот е комбинација на ткаенини слепи и класични завеси. Јапонски лизгачки ѕидови Ова е многу оригинален метод на внатрешно засенчување. Тие ја наоѓаат својата апликација каде што има потреба да се искачи голема површина или да се поделат просторите. Нивната голема предност е висока варијабилност. Можете да ги користите како заштитен или декоративен елемент, но исто така и како врата за вградени кабинети или да ги покриете нишите. Шарки и завеси Тие ги вклучуваат најстарите видови на засенчување и се уште се дел од нашите домаќинства. Се разбира, завесите и завесите се предмет на модерен тренд, така што нема да ги најдете 30-годишниците во денешните ентериери.
Ажурирано на: Nov 15, 2023