Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Реновирање на Поткровје цена

Барате градител за реконструкција на поткровје? Имаме 25.521 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини реконструкцијата на таванот? При реновирање на поткровјето често ги обезбедуваме следните услуги: изолација, замена на подот, рушење и ѕидање, ѕидно сликање. Цените за преуредување на просторот под покривот се околу 1.700-4.500 евра за реконструкција. Најскапиот предмет во реконструкцијата на таванот е обично изолацијата на просториите. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: изолација, боја и отстранување на отпад, кои чинат во просек од 15-220 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 25.521. Не барајте повеќе: цената за реконструкција на таванот, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Реновирање на ПоткровјеПросечни цени

Ниска цена7 480,00 ден/pабота
Просечна цена12 892,00 ден/pабота
Висока цена19 800,00 ден/pабота
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за реконструкции на таванот

За да ја научите точната цена на реновирање за да го испратите побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата Реконструкција на таванот.

Внатрешен малтер на ѕидови42.68ден / м2
Внатрешна вар нуклеарна гипс ѕидови на суви мешавини од 10 мм дебелина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Доволно дупки во ѕидарски36.52ден / м2
Очекувајќи дупки во фондацијата или прегледот ѕидарски од сите изгорени тули на било која малтерска површина до 1 м2, дебелини до 150 mm -0,281 t.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Тој треба12.76ден / м2
Акрилни двојни, рачно применети слики, затемнети со бел таванот до подлогата фино гранулирани од 3,80 m.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поплочување поплочување14.08ден / м2
Поплочување поплочување, без основен кревет со било која комбинација на цемент, цемент, сега базални или керамички плочки, дебелини над 10 mm -0.065 t.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Реновирање и РеконструкцијаКолку чини реконструкцијата и реновирањето? За време на реконструкциите и реновирањето, често...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?