Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Реновирање на Бања
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.514 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини реновирање на бања? При реновирање на бања често ги обезбедуваме следните услуги: рушење и ѕидање, поплочување, поврзување на тоалети, мијалници и тушеви. Цените за реконструкција на бања се околу 3.000 - 7.000 евра за реконструкција. Најскапиот предмет во реконструкцијата на бањата е обично работата поврзана со поплочување. Други трошоци може да вклучуваат: собирање отпад и трошоци за бојадисување, кои чинат во просек од 20-300 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 27.384. Не барајте повеќе: цена за реновирање на бања, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторБања реконструкција цена листа

За да ја научите точната цена на реконструкцијата на бањата, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за реконструкција на бањата.

Доста отвори364,08ден / м2
Очекувајќи дупки во фондацијата или прегледот ѕидарски од сите изгорени тули на било која малтерска површина до 1 м2, дебелини до 150 mm -0,281 t.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Виси парче.4 014,87ден / сите
Висиран пиран со сопствена батерија и водоснабдување.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Биде.3 561,58ден / сите
Во стоење или суспензија. Правилната поставеност е во непосредна близина на тоалетот (минимално растојание 60 см). Во верзија на суспензија, се препорачува да се соберат околу 40 см над подот.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Вода допир1 942,68ден / сите
Бања мијалник батерија, боја сенка: хром, висок притисок врска - отпорен на притисок.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Комбиниран котел.15 325,57ден / сите
Комбинираната суспензија Хоризонтален котел дизајниран за повеќе места за земање примероци за греење со електрична енергија во комбинација со надворешен извор на загревање преку размена на топлина.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
37,79ден /
summary
create demand
Obmulovka бања бањи1 233,47ден / м2
Obmulovka Бања капење од било кој вид изгорени целосна тула и малтер, дебелина од 65 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Изработка на изолација под керамички плочки285,12ден / м2
Изработка на изолација под керамички плочки со двоен брише во внатрешноста на хоризонтална површина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Водоотпорност на управувањето429,87ден / м2
Хидроизолација на еднокомпонентен силикат големина на хоризонтална површина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
WC MISA.2 365,75ден / сите
WC Bowl опремени, безбедност на сајтот со изолација на бучава или назабени ленти за брзо-системска лента, распоредување на поврзувањето на цевката за црвен цевка и резервоар за црвенило, распоредување на врската грлото, инсталирање на WC одбор.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Подморница флеш резервоар +7 339,01ден / сите
Елементот за монтирање на суспензијата WC со испитувачки резервоар под гипс, за да го извлече мирисот со исхрана. Само скриен и само едно копче е скриено во скриениот резервоар.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Washbasin.6 648,28ден / сите
Солење на изолација на бучава, распоредување на навојни шипки, мијалки за навој и навртување со приложени ореви и влошки за навојна прачка и ѕид поврзување цевка на ѕидна конекција која се комбинира со сифон. Поврзување на батеријата.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Кади за бања.12 087,78ден / сите
Поврзување на филтерот за отпад за отпад, монтирање на бања, местото на контакт со ѕидот со лента за профилирана од ѕид, нозете се наредени и фиксирани со сува цементна цемент, кадата е поврзана со труба на отпадот, земањето примероци на кадата рамни блокови.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Туш за туш на подот5 784,86ден / сите
Инсталирање туши за туширање на подот - Линк Сифон со отпад, примена на подот во текот на површината на силиконски запечатување бран во која се поставува фиоката, поврзување на горниот сифон со дното.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Реновирање и РеконструкцијаКолку чини реконструкцијата и реновирањето? За време на реконструкциите и реновирањето, често...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку е обновувањето на бањата? Просечната цена на обновата на бањи зависи од големината на вашата бања, употребените материјали и обемот на проектот. Без разлика дали станува збор за сеопфатна реконструкција, како што се ѕидарски работа, инсталација на вода, електрична инсталација, санитарни опремени, плочки ѕидови или тротоарите. Цените на самата работа во сеопфатна реконструкција: - Поставување на боја и поплочување 18-22 € / м2 - Склопување и виринг бања од 130 € - Склопување на мијал 40 € - Снимки WC 60 - 110 € Просечната бања чини 3.000 - 5.000 €. Трошоците за обнова на бањите варираат многу. Целокупната цена може да влијае на факторите како сегашната состојба на просторот, имено планираните планови за изградба на бањи и материјални трошоци. Некои бањи за реконструкција на проекти вклучуваат едноставни поправки и размена во мала бања, додека други бараат основни размени и модернизација, реновирање на целата бања или зголемување на бањата. Значи, што ќе биде снабдувач на бања реконструкција? Погледнете ги износите и дознајте како да ги процените трошоците за обнова на бањи во близина на вас со Wilio. Како и со реновирањето на куќата, единствените барања, материјали и обем на проектот значат просечната цена на обновата на бањи во широк опсег. Добавувачите или монтери веројатно ќе треба лично да ја проверат до слободна проценка за реновирање. Со цел да имате подобра идеја за цената што ја плаќате, треба да го направите истражувањето на пазарот пред да ви обезбедиме проценка. Дознајте кои добавувачи најдобро е оценето во вашата област со користење на Wilio. Трошоците за обнова на мала бања Просечната цена на обнова на мала бања е 2.000 - 3.000 €. Помалите простори значат помал материјал, работа или инсталирање. Едноставни проекти како што се замена на поплочување, размена на мијалници и модернизација на светилки можат да го подобрат изгледот и впечатокот од вашата бања со пониски трошоци и временски тешкотии. Меѓутоа, ако планирате да го зголемите просторот, трошоците може значително да се зголемат. Проширувањето на големината на постоечката мала бања ги зголемува вкупните трошоци за проектот за реновирање на бања и го проширува распоредот за работа. Некои екстензии, исто така, може да бараат дозвола за градежна канцеларија која може да бара дополнителна такса и безбедност бара одредено време. Пример за проект за обнова на купатила: Претставува 64 работни часови. Фиксна вода штета од истекување на тоалетот: го отстранивме стариот винил кат и ја подготвивме областа и монтираше нов керамички тротоар. Имаме инсталирано нова мијалник, батерија и огледало. Цената на нова бања Проширувањето на бањата чини 4.000 евра ориентација, во зависност од големината на новата бања. Материјалните трошоци и опрема може да се зголемат при изградба на нова бања, па не заборавајте да ги процените трошоците за секое парче мебел што планирате да го вклучите во вселената. Луксузни материјали за проектот за обновување на бањата, толку е поголем вашиот буџет. Користејќи мермер, наменски кабинети или рачно насликани керамички плочки за вашите нови ѕидови на тушеви во главната бања ќе изгледаат неверојатно. Но, исто така значително ги зголемува вашите материјални и инсталирани трошоци. Уште еден голем трошок за реновирање на нови бања е инсталација на разумност. Инсталирање на нов тоалет, мијалник, када или туш комплет ќе ви донесе водовод и материјални и работни трошоци. Инсталатори со потребните know-how или обучени добавувачи мора да инсталираат нови водоводни цевки, вентили и релевантни дренажни системи. Совети и трикови Размислете за ставање на тоалетот со низок проток што може да ви заштеди дополнителни пари по време. Тротоарот има големо влијание врз бањата, професионалците затоа препорачуваат инсталирање поскапи и подобри асфалтирање и плочки. Сепак, можете да заштедите пари ако направите истражување на пазарот. Конкуренцијата помеѓу дистрибутерите на плочки се зголеми и има многу играчи на пазарот. Ова значи дека на малку трудољубивост ќе најдете убави плочки по конкурентни цени. Побарајте керамички плочки кои имитираат природен материјал како што е гранит. Избегнувајте купување на врвни трговци за додатоци за бања. Големи продавници и онлајн трговците на мало имаат изненадувачки добри договори во категоријата на носители на крпи и складирање. За овие работи, не трага пари во луксузни продавници и купуваат батерии, хардвер и други заеднички додатоци во бањата од поевтини трговците на мало. Мали промени, голем впечаток - модернизација на подот. - Заменете или поправете ја вашата када, тоалет или мијалник - Заменете или рафинирајте го тушот - Додај или замени фитинзи за бања и батерии за вода - Заменете ја вратата на вашиот кабинет - Отстранете го тоалетот Како да креирате впечаток на голем простор во мала бања Модернизирајте ја бојата или позадината на сите ваши ѕидови или на еден доминантен ѕид. Додај огледала или зголемување на големината на постоечката. Додадете или заменете ги светилките. Ребре или заменете го поплочувањето. Што да побарате професионалци во областа за обнова на бањата пред да започнете? 1. Може ли да видам примери за вашите минати дела на ремодери за бања? Прочитајте ги коментарите на вашиот добавувач. Дознајте детали за нивната точност, комуникациски способности, чистота на работната средина и квалитетот на работата. Меѓутоа, ако ќе видите негативни критики, веднаш не ја одбивајте услугата. Погледнете како реагираат: ако демонстрираат силни комуникациски вештини и способноста за решавање на конфликтите, сè уште може да биде соодветен. Исто така не заборавајте да аплицирате за портфолиото на нивните минати дела, особено ако сакате посебен проект. Можете да ги видите фотографиите од претходната работа на добавувачите за обновување пред да дојдете. 2. Дали најчесто ја обновувате мојата големина на бања? Некои добавувачи се специјализирани во одредени видови проекти. На пример, еден снабдувач може да направи додатоци во бањата и да ја реновира бањата, додека друг се фокусира главно на мала бања за обнова. Поставете го ова прашање однапред за да заштедите време и напори за време на комуникацијата со експерт. Ако исто така ви се потребни услуги во дизајнот на бањи, не заборавајте да прашате дали вашиот добавувач има завршено дизајн за дизајн. Ако не, размислете за изнајмување архитект или дизајнер во прилог на нејзиниот имплементатор. 3. Колку проекти работите во исто време? Сакате компанија или експерт кој има време за вас и има долгорочни односи со вашите подизведувачи. Осигурајте се дека имате и вашиот добавувач ги имате истите очекувања, колку често ќе бидат присутни на место кога ќе се обнови или реновирањето ќе се изврши. Добавувачот треба да ви биде отворен за тоа колку време ќе ја преземе секоја фаза од проектот и треба да покаже добро разбирање за тоа кои фактори потенцијално би можеле да го префрлат овој распоред. Дознајте бесплатни проценки од најдобрите бањи Дистрибутери Ви благодариме Wilio 4. Кој ќе работи во мојата куќа? Многу големи добавувачи служат како посредник и вработуваат шампиони за имплементација на проектот. Побарајте средба со менаџер на проектот и бидете сигурни дека секој ден е во вашата куќа, некој што го сакате. Во зависност од елементите на лекот за бања, вашиот добавувач најверојатно ќе донесе дополнителни експерти. Ова е во повеќето случаи добра работа - сакате да имате специјалист за работа, како што се гипс плочи, сликарство и поставување. Сепак, запомнете точно да прашате кои поддоговори ќе бидат покриени и ќе добијат основни информации за овие подизведувачи. 5. Дали сте лиценцирани и осигурени? Секој добавувач или подизведувач кој работи на вашиот проект треба да биде лиценциран и осигуран со државни и локални стандарди. Осигурувањето може да ви помогне да ве заштити ако вашата куќа е оштетена за време на изградбата или ако работниците се повредени за изградба. 6. Кои дозволи бара моето реновирање или обнова и ги добивам? Ако добавувачот не е подготвен да добие дозвола, тоа може да биде знак дека нема дозвола. 7. Како функционираш? Кога започнува и завршува Денот на денот? Дали работниците се чистат на крајот од секој ден? Земете ѓубре и остатоци? Ако професионалците работат дома, прашајте како да ги заштитите вашите дрвени подови од штета. Најдобро е да се зборува за сè однапред и да го добиете во договор. Не заборавајте да ги прочитате своите претходни критики внимателно за да дознаете кои други сопственици на куќи за нивниот стил на работа велат. Ако сте подготвени да направите уште еден чекор во обновувањето на вашата бања, почнете да ги надминувате најдобрите експерти за да ја обновибите во вашата област денес, благодарам Wilio.
Ажурирано на: Nov 15, 2023