Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Реновирање на Балкони, Тераси цена

Барате градител за реконструкција на балкони, тераси? Имаме 25.243 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини реконструкцијата на балконите и терасите? При реконструкција на балкони и тераси често ги обезбедуваме следните услуги: замена на подот и застаклувањето на балконите, изолација. Цените за реставрација на лоѓи и чардаци се околу 60-110 евра за м2. Најскапиот предмет во реконструкцијата на балконите и терасите е обично целосна замена на застаклувањето на балконите. Други трошоци може да вклучуваат: трошоци за транспорт на материјали, поплочување, застаклување, бои и алати, кои чинат во просек од 30-250 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 25.243. Веќе не мора да барате: реконструкција на балкони, тераси цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Реновирање на Балкони, ТерасиПросечни цени

Ниска цена352,00 ден/м2
Просечна цена413,60 ден/м2
Висока цена484,00 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на балкони и тераси

За да ја научите точната цена на балконите и терасите, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во реконструкцијата на балкон, тераси.

Инсталација42.24ден / м2
Инсталација на топлинска изолација со лепење на балкони и полистирен тераси.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
60 мм дебела EPS плоча26.84ден / м2
60 mm дебело стакло, 150 kPa сила сила, за изолација на подови и рамни покриви.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Монтирање подови од сега цилиндри118.8ден / м2
Инсталација на подови од Nowazové peke плочки на малтер, големина 300 x 300 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Монтирање затворен ѕид плочки230.56ден / м2
Инсталација на затворен ѕидови од плочки што се поставуваат во малтер големина 250 x 65 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Реновирање и РеконструкцијаКолку чини реконструкцијата и реновирањето? За време на реконструкциите и реновирањето, често...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?