Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Реновирање и Ремоделирање на Куќа цена

Барате градител за реновирање на куќата? Имаме 25.694 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини реновирање на куќа? При реновирање на куќа често ги обезбедуваме следните услуги: рушење и ѕидање, замена на подот, реконструкција на фасада и внатрешно бојадисување. Цените за преуредување и реновирање на куќата се околу 25-40 евра по м2. Најскапата ставка во реконструкцијата на куќата е обично изолација и реконструкција на фасадата. Други трошоци може да вклучуваат: консултации, поплочување и поплочување, трошоци за мебел и боја, кои чинат во просек од 100-350 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 25.694. Не барајте понатаму: куќата е реновирана, со нас ги добивате најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Реновирање и Ремоделирање на КуќаПросечни цени

Ниска цена33 000,00 ден/сите
Просечна цена57 992,00 ден/сите
Висока цена92 400,00 ден/сите
Просечните цени се само индикативни. Конечната цена за услугата ќе зависи од големината, тешкотиите, материјалите, квалитетот и локацијата на сајтот. Тоа само ќе добие точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за реконструкција на куќа

За да ја научите точната цена на куќата за реконструкција, испратете го побарувачката до нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на реконструкција на куќата.

Доста отвори36,52ден / м2
Очекувајќи дупки во фондацијата или прегледот ѕидарски од сите изгорени тули на било која малтерска површина до 1 м2, дебелини до 150 mm -0,281 t.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Цемент само-израмнувачки сплин51,04ден / м2
Цемент самостојно прскање од суви мешавини од 20 MPa дебелина 10 mm дебелина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Линија-бетонски панели94,16ден / м2
Партиции на аериран енергетски панели со волумен до 600 kg / m3 на малтер за тенки зглобови со дебелина од 100 mm панел.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Папки од светло керамички материјали блокови134,20ден / м2
Папки од светло керамички бетонски блокови, удрен непослушен по пенкало и жлебот за класична дебелина на малтер на ѕидарски 115 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Реновирање и РеконструкцијаКолку чини реконструкцијата и реновирањето? За време на реконструкциите и реновирањето, често...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
10 совети за убави и во исто време економско реновирање на куќата Дали рафинирате затоа што сакате вашата куќа да изгледа поубава и да ве натера да се чувствувате пријатно? Ако уживате во архитект, тој ја закажува реконструкцијата за вас, но ако сакате да заштедите пари, првиот чекор е да ја преземете контролата врз проектот и да го направите најдобро што знаете. Клучот за совршен и во исто време убаво реновирање на вашата куќа е првенствено ефикасно планирање на целиот процес. Во следните делови, научете како можете да ги поделите вашите цели за реновирање на помалите планови според просторот што го имате, и ефикасно да ја реновирате вашата куќа. Како што рековме, ефективното планирање е клучот за совршена реконструкција. Ако веќе работите на реновирање, мора да се фокусирате на реконструкција како целина и не смеете да ги заборавите деталите. Можеби сте слушнале дека "цела е поголема од збирот на неговите делови". Можете да ја користите истата стратегија за вашиот проект за реновирање на куќата и да предложите план за реновирање за секоја област во вашата куќа. Ако можете да уживате во услугата архитект, тогаш тој ќе ги процени вашите барања, а потоа одбива. Инаку, ако сте целата реконструкција да направите сама, напишете ги сите мисли и идеи на хартија за да бидете крајниот резултат совршен. Затоа што сакате да ја реконструирате вашата куќа економски, важно е да одлучите за вкупните барања за трошење. При составувањето на буџетот, неопходно е да се запамети дека не можете да го прецени буџетот и да го потценете. По започнувањето на истражувањето ќе бидете изненадени што повеќе опции имате. Прекрасни светилки кои ви се допаднале во продавница за повисока категорија може да се купат по пониска цена и на други места, во поевтина продавница. Значи, кога ќе го реновирате вашиот преглед, запомнете дека ако сте во потрага по мебел што ви се допаѓа и кои сакаат да се реконструираат или кои украси би сакале да го најдете најголемиот потрошувачки материјал по пониска цена отколку што претпоставувате. Искористете ги предностите на онлајн шопинг или втора рака шопинг и видете колку ќе заштедите. Првиот впечаток на вашата куќа е вашата влезна врата. Ако не можете целосно да ја промените вратата и ако вашите постоечки врати се во добра состојба, треба да ги обидете да ги обезат. Бојата на вратата, исто така, може да влијае на осветлувањето на влезниот простор и би можеле да имаат корист од оваа голема техника која користи дизајнери на ентериер. Кога работите со темна соба, користете различна боја на ѕидот, обложување на таванот, поставата и вратата со иста боја. Премногу една сенка може непотребно да вчитува простор. Затоа, кога реновирањето, ако одлучите да ја насликате вратата, обидете се со користење на различни нијанси со лесна концентрација во вашата куќа за да го оптимизирате осветлувањето на куќата што сакате. Како што беше споменато претходно погоден избор на бои, леснотијата исто така влијае, па размислете за која боја ја користите. Во овој случај, ако веќе имате буџет, купувањето различни палети во боја може да се појави не енитивно. Ако имате ограничен буџет, тогаш одлучувате за црно-бела палета која ќе му даде на вашата куќа модерен софистициран изглед и ќе имате гаранција дека со бела или црна никогаш не добивате ништо. Ако реновирате мала куќа и сакате да изгледате поголеми и да ги користите огледалата за да ја постигнете оваа цел. Тоа е евтина техника, но многу ефикасна. Ако реновирате куќа, најверојатно, исто така, се обидувате да го отстраните неред и да го максимизирате просторот за складирање. Користете ја вашата кујна до максимален капацитет може да ви помогне да ги минимизирате проблемите со складирањето. Со цел да го направите ова со низок буџет, можете да уживате во кујнските кабинети или складишта од рециклиран материјал или да користите продавници со мешана стока во вашето соседство. Никој не го знае вашиот кујнски простор подобро од вас и вашите опции за складирање се потребни. Градење кујнски кабинети за дома шампиони ќе ви помогне не само да заштедите пари и да ги користите старите материјали во вашата куќа, но исто така гарантира дека сте токму она што ви треба. Ако веќе имате кабинети кои се доволни за складирање, не ги менувате, само да ги насликате повторно за да ја направите вашата кујна повторно да погледна повторно како нова. Половина успех од престој во внатрешноста е надворешен изглед. Значи, кога ќе ја реконструирате вашата куќа, ставете големи прозорци. Сепак, можеби немате доволен буџет за менување на Windows, во овој случај, да си играте со боја и да го насликате вашиот нанародниот Windows полесен отколку во остатокот од просторијата за да го максимизирате светлото што поминува низ прозорците. Ќе изненади од количината на евтини, но квалитетни производи што можете да ги купите за да ја реновирате вашата бања. Ако барате нова бања уред, побарајте различни цени на понудата и ако не планирате да инсталирате нови предмети, можете да ја модернизирате вашата постоечка бања со промена на бојата или замена на кабинетите. Ако имате буџет, тогаш може да се чини дека го реновирате подот драги и ако најдете финансии на подот инсталација во рамките на вашиот буџет, треба да инвестирате во реновирање на сè друго според вашиот дизајн на подот. Клучот за убава, но во исто време евтини реновирање на вашата куќа е да се создаде дестинација, да ја нацрта целата слика за она што го сакате, а потоа постепено да го реновирате секој дел од вашата куќа.