Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Реновирање и Реконструкција цена

Дали барате провајдер за реконструкција и реновирање? Имаме 32.299 провајдери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.160 регистрирани професионалци
88.957 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини реконструкцијата и реновирањето? За време на реконструкциите и реновирањето, често ги обезбедуваме следните услуги: рушење и ѕидање, замена на подот, реконструкција на фасади и внатрешно бојадисување. Цените за поправки и реновирање на домови се околу 20-37 евра на час. Најскапиот предмет во реконструкцијата и реновирањето обично е целосно реновирање на бањата. Другите трошоци може да вклучуваат: консултации, поплочување и поплочување, трошоци за мебел и боја, кои чинат во просек од 100-1.000 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 32.299. Не барајте повеќе: цена за реконструкција и реновирање, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.160 регистрирани професионалци
88.957 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Реновирање и РеконструкцијаПросечни цени

Ниска цена514,89 ден/год
Просечна цена643,62 ден/год
Висока цена858,15 ден/год
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за реконструкција и реновирање

За да ја научите точната цена за реконструкција и реновирање, испратете го побарувачката до нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за реконструкција и реновирање.

Бања за рециквердба1 050,47ден / год
Уривање и извоз на отпад. Работа на ѕидарски (особено циркулација на гебит, богатство и плочки + навалување). Водовод - жици туш, батерија или тоалети.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Кујна за рециклирање.840,38ден / год
Уривање и извоз на отпад. Поставување на подот. Производство и последователна инсталација на кујна единица (пониски кабинети, висечки кабинети, локација на работната плоча ..). Водовод - вклучување на батерија или отпад.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Целосно реконструкција840,38ден / год
Уривање и извоз на отпад. Завршете ја размената на кат Кририна. Инсталација на внатрешни врати. Целосно сликарство на внатрешните ѕидови.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Размена на прозорци и врати1 050,47ден / год
Работата на уривање и извоз на оригинални врати и прозорци. Доминирајќи поединечни делови, така што новите врати и прозорци можат лесно да се завиткаат. Производство и монтажа на прозорци и врати.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Санитација и УривањеКолку чини санацијата и рушењето? За време на санација и уривање често...
Работи на УривањеКолку чини работата за уривање? За време на уривачките работи често ги...
Изолација на Лабаво Полнење Колку чини издуваната изолација? Во случај на издувана изолација често ги обезбедуваме...
Хидроизолација на БањиКолку чини хидроизолација на бања? При хидроизолација на бања, често ги обезбедуваме...
Камини, ПечкиКолку чинат камини и печки? За камини и печки често ги обезбедуваме...
Опшивање на ОџакКолку чини облогата на оџакот? Често ги обезбедуваме следните услуги за обложување...
Потсекување, Фугирање ЅидарствоКолку чини поткопувањето, фугирањето на ѕидањето? При поткопување, фугирање ѕидарски, често ги...
Реновирање / Поправка на Гаража
Реновирање на Балкони, ТерасиКолку чини реконструкцијата на балконите и терасите? При реконструкција на балкони и...
Реновирање Стан, Ремоделирање СтанКолку чини реконструкцијата и преуредувањето на станот? При реконструкција и реконструкција на...
Реконструкција на станбени јадраКолку чини реконструкцијата на станбените јадра? При реконструкција на станбени јадра често...
Реновирање и Ремоделирање на КуќаКолку чини реновирање на куќа? При реновирање на куќа често ги обезбедуваме...
Ремоделирање на КујнаКолку чини реновирање на кујна? При реконструкција на кујна, честопати ги обезбедуваме...
Реновирање на БањаКолку чини реновирање на бања? При реновирање на бања често ги обезбедуваме...
Реновирање на ПоткровјеКолку чини реконструкцијата на таванот? При реновирање на поткровјето често ги обезбедуваме...
Изолација на ПоткровјеКолку чини изолацијата на таванот? При изолација на поткровјето, често ги обезбедуваме...
Зимска ГрадинаКолку чини зимска градина? Често ги обезбедуваме следните услуги за конзерваториумот: дизајн...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: Mar 16, 2023