Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Рамен Покрив цена

Дали барате штитник за рамен покрив? Имаме 22.072 покриви во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини рамен покрив? Често ги обезбедуваме следните услуги за рамни покриви: производство и монтажа на асфалтни ленти со стаклена ткаенина и алуминиумска облога, подготовка на топлинска изолација, пенетрациона облога. Цените на рамен покрив се околу 50-140 евра за м2. Најскапиот предмет во рамен покрив е обично производство на армирано-бетонска рамна покривна плоча. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: сидро завртки, поткровје, позлата, клин од минерална волна, кои чинат во просек од 50-600 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.072. Не барајте повеќе за вашата цена: рамен покрив, со најдобри зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Рамен ПокривПросечни цени

Ниска цена220,00 ден/м2
Просечна цена387,20 ден/м2
Висока цена616,00 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторРамен кровен ценовник

За да ја научите точната цена на рамен покрив, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категорија на рамна покривка.

Изработка на Парошборна на покривите9,24ден / м2
Производство на производство на прачки до 10 °.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Изработка на покривање на слој на рамни покриви до 10 ° лабаво наредени nopo hdpe фолија18,04ден / м2
Изработка на обложување покритие на рамни покриви до 10 ° nopo HDPE фолија поставени бесплатно.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Изработка на покривање на обложување13 112,00ден / м2
Изработка на покривање на обложување на рамни покриви до 10 ° бендови за сува AIP, NAIP или ткаенина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Изработка на обложување на рамен покриви до 10 ° премази11,00ден / м2
Изработка на обложување покритие на рамни покриви до 10 ° од топлина или заптивка со асфалтен слој за удрен картон.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Мајстор за ПокривиКолку чини водоводџија? За време на работата на водоинсталатерот често ги извршуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?