Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Работи за Ископување
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.616 регистрирани професионалци
93.437 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини работата за ископување? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за ископување: обезбедување на тешки ископувачки работи за куќи, градини и уредување. Цените на багерот се околу 30-55 евра на час. Најскапата ставка во ископувањето е обично багерот на инженерските мрежи. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: дупчење во земја и транспорт на багерот, кој чини во просек од 10-30 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.158. Не барајте повеќе: цена за ископување, со нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник за ископување работи

За да ја научите точната цена на ископувањата, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за ископување.

Ширина на риба до 600 mm1 315,94ден / м3
Течењето на жито ширина до 600 мм приложен и распакуван со ДНК во пропишаниот профил и дипломирањето, со ископување на соседниот терен за растојание до 3 метри од надолжната оска на жлебот или со вчитување на ровот до Транспорт состав во карпата 3 до 100 м3.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Длабочина џем - рака ровот2 500,28ден / м3
Длабочина на џем - рак ровот во Хорнен класа 3 - рачен третман.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Длабочина на неплатени џем и извици473,74ден / м3
Длабочина на неотпакувани јами и изрешувања, со исклучок на пресечени ѕидови за подземни касни, со ДНК населба во пропишаниот профил и градиент, во карпата 3 до 100 м3.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Длабочина на џем и rrry - рака1 745,81ден / м3
Длабочина на џем и rhry во ограничен (вграден) простор до 30 m3 - рака во рок 3.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Градење ТемелиКолку чинат земјените работи? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за време...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку ќе ве чини работа за ископување? Дали треба да ги ископате основите на куќа, визба или работилница? Имплива уредување во градината или прилагодете го патеката на имотот? Па, дали дефинитивно не сакате да правите лопати како што е вообичаено пред неколку години? Решението е да нарача механизација наменета за ископување. Сигурно ќе бидете заинтересирани за тоа колку работат тие стојат. Пред да почнете да копате Еднаш пред лажицата Bagra е залак во земјата, треба да ставите место за проверка на геодетот за да го поставите присуството на сите инженерски мрежи, подземни води и гасни цевки. Ова ќе ги избегне опасните ситуации, но и со какви било замени за предизвикани штети. Општо е препорачливо да ги опреми сите потребни дозволи за да се избегне било каков проблем. Час наспроти квантитет Најчесто изведена ископувачка работа припаѓа на ископувањето на куќиштето, ископувачкиот базен, градинарски езера, дренажни јами, ископување за инженерски мрежи и слично. Колку таква работа стои? Цената на ископувањето е зависна од која работа оди. Во повеќето помали и поедноставни дела, добавувачите наплаќаат час. Една чаша машина работа може да излезе од 17 до 30 евра, во зависност од тоа која машина се користи (trackbager, мини-копач, итн). Во принцип, колку повеќе часови ќе ја преземат работата, толку е помала стапката на часовен час. Трошоците за поголема работа на Земјата и ископувањето се бројат на наречен материјал. Сепак, конечната цена за работа може да се зголеми - добавувачите можат да го наплаќаат транспортот на Стреје, и слично. Важно е да се сфати дека цената на ископувањето работи, исто така, може да влијае на тешките услови, на пример: влажен терен, комплексен пристап до сферата на ископувањето (локација), дрвјата корени, прекумерни количини на големи камења, и Подземни инсталации. Цената за ископување може да се зголеми или да се намали дури и зависно од крајниот рок за спроведување и износот на работа и нејзиниот опсег.
Ажурирано на: Nov 15, 2023