Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Работи на Уривање
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини работата за уривање? За време на уривачките работи често ги обезбедуваме следните услуги: рушење на прегради, отстранување на плочки, отстранување на паркет. Цените за уривање се околу 7-15 евра за м2. Најскапата работа за уривање е обично уривање на ѕидови од големи панели. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: чекани за уривање, дупчалки, едноставни чекани, кои чинат во просек од 20-1000 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 27.313. Не барајте понатаму: Цена за работа за уривање, добијте ги најдобрите зделки и квалитетна работа со нас

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на демо работи

За да ја научите точната цена на работата на уривањето, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категорија на работа на уривање.

Складирање на основите1 124,14ден / м3
Испарувајќи ги темелите или врз основа на отворите на пресек над 4 м2 во фондацијата, мешани или камен ѕидарски -2,408 т
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Пумпа Мурва1 234,35ден / м3
Пумпа на ѕидарството на прекумерна струја или водење на отворите на пресекот на пресек над 4 м2 во гаден ѕидарски, камен или се меша во било која Малта -2.385 t.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Столб столбови.793,51ден / м3
Столбови од шупливи тули или блокови на изгорени или несакани на било кој малтер -175
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Поттикнување на метални колони2 380,53ден / т
Поттикнување на метални столбови со нога и глава, вклучувајќи намалување без потпирање на структурата за поддршка и без собирање на колоните на леано железо или riveted -1.000 t
Заедно
т
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Реновирање и РеконструкцијаКолку чини реконструкцијата и реновирањето? За време на реконструкциите и реновирањето, често...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете

Како да се утврди трошоците за градење на уривање Ако поседувате бизнис кој би можел да има корист од работна опрема специјално дизајнирана да ги задоволи потребите на вашата компанија, може да го разгледате уривањето на зградата директно на местото каде што фирмата за уривање ќе го преземе целиот отпад и може да изгради нова фирма на Основи на стариот. Понекогаш малите бизниси мора да одлучат дали се пресели во застарената зграда - што може да бара обемно реновирање - поекономично од градење на уривање. Како по правило, компаниите за професионална уривање обезбедуваат проценка на трошоците за секој екстензивен проект за уривање бесплатно. Компанијата ќе се базира на различни фактори, вклучувајќи го и обемот на работа, барања за локална дозвола, специјално ракување со материјали (на пр. Отстранување на азбест) и леснотија или интензитет на достапност на одредено место. Трошоци по положба Без разлика дали сакате да уривате комерцијална или станбена зграда, трошоците за уривање може да варираат многу во зависност од тоа каде се наоѓа зградата. Исто така, имајте на ум дека некои градови се подобри ако зградите наместо уривање тие претпочитаат да се поправат и реконструираат и затоа се значително поголем износ за уривање. Трошоците за градење на уривање обично се поврзани со неговата област. Имајте на ум дека цената по квадратен метар може да се намали на поголем број квадратни метри. Во суштина, тоа, повеќе квадратни метри има одредена зграда дизајнирана за уривање, толку е помал конечниот износ за уривање. Посебни околности кои влијаат на трошоците Кога ќе ги разгледате цените на уривањето според позицијата на зграда наменета за уривање, исто така треба да ги разгледате факторите како што се азбест или други опасни супстанции кои самите уривање, бидејќи нивното отстранување и отстранување е опасно. Дополнителни трошоци исто така се казнуваат дозволи. Во просек, дозволата за уривање може да чини околу 200 евра, но нејзината конечна цена, исто така, може да се искачи на 10 000 евра ако зградата се наоѓа на места каде што е тешко. Друга цена која се додава на вкупните трошоци за уривање се трошоците за отстранување на отпадот за депонија. Овие трошоци варираат во зависност од видот на остатоците како што се дрво, бетон, гипс или метал, и од тоа колку е далеку градежната локација е од најблискиот уред за отстранување на отпадот. Вклучени и не беа вклучени трошоци Техничката дефиниција на уривање е целосно уривање на зградата до нејзините темели. Како резултат на тоа, проценката за уривање може или не може да вклучува уништување на темелите на тековната зграда. Ако имате проект кој бара нова основа, можеби ќе треба да ја зголемите проценката на вкупните трошоци за уривање, бидејќи уривањето на основите е поскапо. Цитат од вашиот добавувач на уривање обично го вклучува целиот процес на уривање, вклучувајќи дозвола и отпад отпад, но однапред е корисен за да знаете колку овие предмети го зголемуваат конечниот износ. Можете дури и да се обидете да ги намалите трошоците наведени во понудата за уривање, така што дел од проектот ќе реши самопомош, како што е отстранувањето на отпадот. Ако сте затворени контејнери или транспортниот отпад за добра цена, тоа може да влијае на вашиот вкупен буџет. Трошоците за отстранување на ѕидот Ако сакате да отстраните еден ѕид во куќата, наместо целата куќа, тоа, секако, ќе биде поевтино. Ако планирате да го отстраните ѕидот на превозникот, ќе треба да побарате дозвола за отстранување на ѕидот. И двете ќе ги зголемат конечните трошоци. Ќе ви треба квалификувана геодета за извршување на други структурни проверки. Сите промени ќе бидат предмет на договор помеѓу страните. Трошоци за уривање на гаражи Гаража која повеќе не ја служи вашата цел или е во лоша состојба треба да се урнат. Највлијателниот фактор за трошоците за уривање на гаражи е видот на материјалот што се користи, бидејќи обично го одредува бројот на работници кои се вклучени во работата. Големината на гаражата сигурно ќе влијае на конечната цена - двојна гаража или три-гаража или двоспратна гаража цена повеќе од бура од стандардна еднокарна гаража. Цената обично вклучува трошоци за работна сила и надоместоци за отпад и отстранување на бетонска база. Фактори кои влијаат врз трошоците за уривање Вкупната цена на проектот за уривање ќе зависи од многу фактори, вклучувајќи: Големина на просторот за уривање Вид и разновидност на материјали Вид на уривање (на пр. Уривање од врвот надолу, уривање на рака или експлозив на уривање) Присуство на сите опасни материјали (на пример, азбест) Кредитни вредности од повторливи материјали Секое ограничувања на местото на уривање (уривање во изградени области и градови обично ќе чини повеќе) Ми треба дозвола за градба за работа на уривање? Обично не. Уривањето е класифицирано како "дозволен процес", што значи дека вообичаените околности не бараат дозвола за градба. Сепак, треба да се забележи дека овластените процедурални права може да се преземат или ограничени, на пример за заштитени згради или заштитени подрачја. Секогаш контактирајте го вашиот локален авторитет пред работа за уривање. Што се случува кога се урива неподелен дом? Ако планирате да уништите терасовиден дом или дифон, тогаш мора да го земете предвид соседните недвижен имот. Според законот, соседните згради имаат право на поддршка на уништените ѕидови. Ова ќе ги зголеми трошоците за вашата работа за уривање. Секоја работа за уривање што ќе направите ќе треба да ги вклучите подножјето на преостанатите згради. Корисно? Разговарајте со локалната власт и бидете сигурни дека вашиот проект за уривање нема да бара посебна дозвола. Ако откажете Dipstore или Broad Currup, не заборавајте да ги консултирате вашите соседи пред да извршите демотитури. За локално советување и точни цени, контактирајте ги вашите локални експерти за уривање на Wilio. Потврди со компанија за уривање, тие сметаат дека "заштедуваат материјали" (метали, тули, плочки, чеша итн.) И што ќе биде. Продавница за корисни и конкурентни цени. Секогаш наоѓајте трговец со искуство со уривање и релевантни квалификации или акредитација. Процедури за уривање. Внатрешно уривање Уривањето на ентериерот е поделбата на внатрешните делови од надворешната конструкција, обично во подготовка за проектот за реновирање. Ова обично вклучува отстранување на ѕидовите, таваните, цевките итн. Селективно уривање. Проектот за селективно уривање вклучува отстранување на специфични внатрешни или надворешни делови од зградата, истовремено заштитувајќи ја преостанатата структура и блиската структура и регионот. Отстранување / деконструкција Овој метод лежи во внимателно расклопување на структурата за зачувување на компонентите за повторна употреба, рециклирање или реновирање. Демонтажата обично е повеќе предизвик за работа како уривање. Целосно уривање. Вкупното уривање е очигледно. Тоа е уривање на целата структура и може да се постигне со неколку методи наведени подолу. Механичко борба Овој тип на уривање користи специјализирани механички уреди и алатки. Тука спаѓаат хидрауличните багери опремени со специјални дополнителни уреди кои можат да го скршат бетонот и челикот и ефикасно така "дробење" структура. Помалите уреди како што се оптоварувачи на уреди и роботи за уривање се користат за помали задачи и внатрешни и селективни уривање. Експлозија Високо специјализиран тип на уривање кој користи експлозиви за надминување на високите структури со потсмевање на структурните поддржувачи, така што ќе се распадне во своите основи или по предодредено патека. Експлозијата се користи за помалку од 1% од проектите за уривање. Крејн и уривање топката Една од првите методи за уривање е топката за уривање во голема мера застарена и заменува со багери и други механички средства кои обезбедуваат подобра точност, ефикасност и безбедност.

Ажурирано на: Nov 15, 2023