Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Работа на Висина цена

Дали барате алпинист за работа на голема надморска височина? Имаме 22.021 планинари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини работата на голема надморска височина? Често ги обезбедуваме следните услуги за работа на голема надморска височина: чистење и градежни работи на височина, пилање дрвја, поправка на истекување и монтажа. Цените на работната сила се околу 10-25 евра на час. Најскапиот предмет во работата на голема надморска височина е обично транспортот на преголеми предмети со хеликоптер. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: нон-стоп сервис или опрема за чистење, која чини во просек 10-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.021. Повеќе не мора да барате: цена за работа на голема надморска височина, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Работа на ВисинаПросечни цени

Ниска цена35,20 ден/м2
Просечна цена56,76 ден/м2
Висока цена70,40 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на висина работи

За да ја научите точната цена на високи работи, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категоријата работа.

Поврзување на листопадни дрвја дијаметар на багажникот над 100 до 300 mm30,80ден / парче
Поставување на листопадни дијаметар на видот над 100 до 300 мм дрвја со намалување на намалувањето и со индустрија со потенцијално неопходно повлекување за растојание до 50 m или со вчитување на превозно средство.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Расчистување на згради и предмети26,40ден / м2
Чистење на згради и предмети - безбол и чистење на плочки, перење, чистење на прозорци и врата рамки и опремување на предмети од било која висина на подот.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Чистење на Мурва од вегетација22,88ден / м2
Чистење ѕидарски поддржува, столбови, крилја од мов и друга вегетација.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Работа на висина140,80ден / год
Часовна стапка на работа на височини.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Други Производи и УслугиКолку чинат другите производи и услуги? За други производи и услуги, ние...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?