Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Проект за Техничка Безбедност на Згради цена

Дали барате безбедносен техничар за проект за безбедност на зградата tzb? Имаме 22.745 безбедносни техничари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини проектот за техничко обезбедување на HVAC згради? Во проектот за техничко обезбедување на згради често ги обезбедуваме следните услуги: дистрибуција на гас, вода, отпад, климатизација, дистрибуција на електрични инсталации. Цените на проектот санитарно инженерство, греење и климатизација на згради се околу 450-850 евра по проект. Најскапата ставка во рамките на проектот за техничко обезбедување на згради за климатизација е обично комплексното техничко обезбедување на недвижниот имот. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: администрација, административни такси, кои чинат во просек од 50-350 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.745. Веќе не треба да барате: проект за техничко обезбедување на згради HVAC цена, кај нас ќе ги добиете најповолните понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Проект за Техничка Безбедност на ЗградиПросечни цени

Ниска цена1 980,00 ден/парче
Просечна цена2 816,00 ден/парче
Висока цена3 740,00 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за градење техничка безбедност (TZB)

За да ја научат точната цена на проектот за градење на техничка безбедност (TZB), испратете го побарувачката на нашите докажани експерти, така што ќе добиете повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во оваа категорија Технички безбедносен проект TZB.

Проект за електрична инсталација704,00ден / сите
Изработка на техничка безбедност на жици електрична инсталација во зградата.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Проект за вентиличар1 980,00ден / сите
Изработка на техничка безбедност на климатизација во зградата.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Проект за дистрибуција на гас2 200,00ден / сите
Развивање на проект за техничка безбедност на дистрибуција на гас во зградата.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Проект за вода2 200,00ден / сите
Развивање на проект за техничка безбедност на дистрибуција на вода во зградата.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Инженери, Инженерски ДизајнКолку чинат дизајнерите и дизајнот на зградите? Ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?