Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Пристапен Пат, Тротоар цена

Дали барате провајдер за пристапен пат, тротоар? Имаме 23.033 провајдери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини пристапниот пат, тротоарот? За пристапниот пат и тротоарот често ги обезбедуваме следните услуги: геодет, ископ, изградба на тротоар и пристапен пат. Цените на патиштата и тротоарите до згради и недвижности се околу 20-35 евра за м2. Најскапата ставка во рамките на пристапниот пат и тротоарот е обично работата поврзана со изградбата на тротоарот и пристапниот пат. Други трошоци може да бидат: асфалт, бетон, под на замок, алати и транспортни трошоци кои чинат во просек од 10-70 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.033. Веќе не треба да барате: пристапен пат, цена на тротоар, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Пристапен Пат, ТротоарПросечни цени

Ниска цена110,00 ден/м2
Просечна цена130,24 ден/м2
Висока цена154,00 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на пристапниот пат и патека

За да ја научите точната цена на пристапниот пат и патеката, испратете го барањето на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во пристапен пат за пристап, тротоар.

Цемент-конкретен капак на патните комуникации82.72ден / м2
Цемент-бетонска обвивка на CB Road Communications I за TDZ I и II дебелина 150 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Асфалтен слој41712.0ден / м2
AC 11 O со ширење и набивање од немодифициран асфалтна класа I, во ширина лента до 3 m, по набивање на дебелина од 40 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Преземање на бетонски тротоар за комуникации118.8ден / м2
Преземање на бетонски тротоар за пешачки комуникации, со рударство од 30 mm дебелина, со завршување на зглобовите со мал агрегат со двојно набивање. Прекинување 60 мм дебели, површини над 50 до 100 м2.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поплочување или кастинг од каменолом материјал92.4ден / м2
Поплочување или кастинг од затворен цврст камен, дебелина до 250 mm, без пополнување на зглобовите на хоризонтална површина или во склоност, со кревет од 50мм дебелина од рударскиот агрегат.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Комунални Услуги и Изградба на ИнфраструктураКолку чинат градежните работи? Во градежништвото, ние често ги обезбедуваме следниве услуги:...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?