Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Приклучок за Гас цена

Барате плин за приклучок за гас, приклучок за гас? Имаме 22.133 бензинци во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.305 регистрирани професионалци
90.027 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини приклучокот за гас и приклучокот за гас? При приклучување на гас и гас често ги обезбедуваме следните услуги: приклучување на гас на нов имот, гасификација на постоечки имот, технички промени поврзани со намалување или проширување на бројот на постоечки плински апарати. Цените на приклучок на дистрибутивната гасоводна мрежа и гасоводот се околу 300-500 евра по приклучок. Најскапата ставка во приклучувањето на гас и гас е обично поврзување на гасна врска на долги растојанија со челичен цевковод под асфалтен пат. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: административни такси, сертификација, кои чинат во просек од 10-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.133. Повеќе не мора да барате: приклучок за гас, цена за приклучок на гас, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.305 регистрирани професионалци
90.027 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Приклучок за ГасПросечни цени

Ниска цена1 408,00 ден/парче
Просечна цена1 773,20 ден/парче
Висока цена2 222,00 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за гас и гас

За да ја научите точната цена на гасни и гасни врски, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за гас за гас, гас врска.

Врска.704,00ден / сите
Поврзување со мрежата за дистрибуција на гас во категоријата домаќинства.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Намалување88,00ден / сите
Задолжително прогласување за гас скокач како мала зграда за физички лица.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Plynár.123,86ден / год
Собранието на гас работи во опсег од помалку од 4 часа; предизвикувачки, исклучително професионални.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Инсталација и комбе303,60ден / М.
Имплементација на Земјата и ископувањето Работа - Собрание и снабдување со цевки ПЕ материјали, кабинети (ДРЗ) со регулатор на притисок на гас (RTP) до 6 m3 / h, транспорт, проектна документација, ревизија технологија работа.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Греење, Инженер за Греење Колку чинат парното и куририте? Често ги обезбедуваме следните услуги за греење...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: May 15, 2023