Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Пресметка на Енергетски Биланс цена

Дали барате експерт за пресметка на енергетскиот биланс? Имаме 22.269 експерти во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.766 регистрирани професионалци
87.794 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини пресметката на енергетскиот биланс? При пресметување на енергетскиот биланс често ги обезбедуваме следните услуги: пресметка на коефициентот на греење и вентилација, пресметка на потрошувачка на примарна енергија и планирање на прозорци. Цените за пресметка на побарувачката за топлинска енергија за греење и ладење на зградите се околу 200-500 евра по проект. Најскапата ставка во пресметката на енергетскиот биланс обично е подготовката на пресметката на енергетскиот биланс за мултифункционални згради. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: консултации и совети, кои чинат во просек од 20-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.269. Не треба повеќе да барате: пресметка на цената на енергетскиот биланс, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.766 регистрирани професионалци
87.794 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Пресметка на Енергетски БилансПросечни цени

Ниска цена880,00 ден/проект
Просечна цена1 386,00 ден/проект
Висока цена2 024,00 ден/проект
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за пресметување на балансот на Енергеј

За да ја научите точната цена пресметка на енергетскиот биланс, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за пресметка на енергетскиот биланс.

Пресметка на енергетскиот биланс1 320,00ден / сите
Пресметка на енергетскиот биланс, пресметка на коефициентот на греење и вентилација, пресметка на потрошувачката на примарна енергија и конверзија на семејната куќа на термални мостови.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Пресметка на енергетскиот биланс2 200,00ден / сите
Пресметка на енергетскиот биланс, пресметка на коефициентите на греење и вентилација, пресметка на потрошувачката на примарна енергија и конверзијата на термални мостови станбена зграда.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Консултација440,00ден / сите
Консултација на лице место за која е извлечена пресметката на енергетскиот биланс.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Совети88,00ден / год
Часовна цена пресметка на енергетскиот биланс на објектот.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Инженери, Инженерски ДизајнКолку чинат дизајнерите и дизајнот на зградите? Ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?