Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Преместување и Отстранување цена

Дали барате преземач? Имаме 19.361 преместувачи во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.780 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини преземањето? При преместување често ги обезбедуваме следните услуги: пакување предмети и облека во кутии, товарење, истовар и транспорт на мебел, кутии и големи предмети. Цените на услугите за преместување се околу 25-55 евра на час. Најскапата ставка во преземањето е обично преземањето и транспортот на опрема со голема големина. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: изнајмување кутии, осигурување, доплата за превоз надвор од дефинираниот простор, кој чини во просек 10-60 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 19.361. Не барајте понатаму: преземајќи ја цената, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.780 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Преместување и ОтстранувањеПросечни цени

Ниска цена123,20 ден/год
Просечна цена183,04 ден/год
Висока цена242,00 ден/год
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторПоместување на ценовникот

За да ја научите точната цена за преземање, испратете го побарувачката на нашите докажани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категоријата за преземање.

Преземање на тешки буршини198,00ден / парче
Преземање на тешки бурми со тежина 300-399 кг
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Преземање апартмани96,80ден / год
Преземање на двособен стан; Преземање помалку од 4 часа
Заедно
год
Внесете побарувачка
Подвижни канцеларии187,00ден / год
Подвижни канцеларии од една зграда во друга, вклучувајќи мебел.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Складирање2,20ден / ден
Складирање на мебел и друга опрема во загреан склад. Цена за 1м3.
Заедно
ден
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Транспорт, Курирски УслугиКолку чини транспорт, испорака и курир? Во транспортот, транспортот и курирските услуги...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?